poniedziałek, 23 maja 2016

Świętokrzyską do Solanek nowym chodnikiem

Ulica Świętokrzyska obok Solankowej główny trakt prowadzący do Parku Solankowego, od ratusza wzdłuż stadionu im. Inowrocławskich Olimpijczyków, obok Teatru Letniego, Termy Inowrocławskiej, Hotelu Park, doczeka się w końcu remontu chodnika.Chodnik od wielu lat jest w dość opłakanym stanie i może być przyczyną kontuzji spacerowiczów zmierzających do Solanek.


Inwestycja jest tym bardziej godna uwagi, że ma być przeprowadzona wspólnie przez miasto i powiat.
Do tej pory to raczej się nie zdarzało, a przedstawiciele miasta i powiatu najczęściej spotykali się w sądzie.
Może w końcu zacznie się coś zmieniać i częściej lokalne samorządy będą współpracować z korzyścią dla nas wszystkich.
Kwotą około 114 tysięcy złotych, na którą szacowany jest koszt robót, podzielą się po połowie sygnatariusze porozumienia, którymi są ze strony miasta prezydent Ryszard Brejza i skarbnik Grażyna Filipiak, a ze strony powiatu starosta Tadeusz Majewski, wicestarosta Włodzimierz Figas i skarbnik Bogumiła Giża.
Roboty mają zostać wykonane do 30 listopada tego roku. Miasto zagwarantowało sobie w umowie możliwość przeprowadzenia kontroli wykorzystania środków zgodnie z przeznaczeniem i obecność swojego przedstawiciela przy odbiorze końcowym.Naprzeciwko stadionu między ratuszem Sanatorium"Oaza" powstaje nowe  mini osiedle mieszkaniowe, w końcu nieużytki które psuły widok w tak newralgicznym miejscu zostaną zagospodarowane.Przy okazji przydałby się również remont chodników przy ulicy Solankowej, pięknej niegdyś alei prowadzącej z centrum miasta do Parku Solankowego.

2 komentarze:

  1. Dzięki super o to mi chodziło.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawy blog z trochę innym naciskiem na tematykę z sąsiedniego miasta
    https://bydgoszczwbudowie.blogspot.com/
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!