czwartek, 26 maja 2016

Ceremonia pogrzebowa.......

Na początek cytat z profilu Inowrocławskiej Orkiestry Promenadowej na facebooku:
"Z ubolewaniem pragniemy poinformować Państwa, że w tym roku Inowrocławska Orkiestra Promenadowa kończy swoją działalność. Przez kilkanaście lat spędzaliśmy z Państwem każdą niedzielę lata, staliście się Państwo dla nas bardzo bliscy, a my robiliśmy wszystko, by sprostać Państwa oczekiwaniom. Mam nadzieję, że nam się to udało. Nie mogąc realizować w pełni naszej idei i programu operetkowego oraz musicalowego od lat cieszącego się uznaniem słuchaczy, musieliśmy zrezygnować z cotygodniowych spotkań z Państwem. Głęboko wierzę, że nasza propozycja koncertowa cieszyła inowrocławian i gości Parku Solankowego, nie zgodziłem się więc na żadne artystyczne kompromisy. Dziękujemy Państwu za niezapomniane niedzielne popołudnia, za tak liczną obecność na każdym koncercie, za mnóstwo ciepłych słów, wsparcie i gromkie brawa po każdym naszym występie. Za najlepszy chór wśród słuchaczy i jego "Inowrocławskie Solanki". Dziękujemy, że byliście z nami, bo dla takiej publiczności warto występować, tworzyć, pracować!
Dziękujemy!
Marek Czekała wraz z Inowrocławską Orkiestrą Promenadową"

 Gdy to przeczytałem zamurowało mnie, kompletnie zatkało, otumaniło, czy to możliwe by występy wspaniałej Inowrocławskiej Orkiestry Promenadowej w Solankowej Muszli Koncertowej owiane nieomal legendą, cieszące się wielką popularnością, oczekiwane każdego roku z utęsknieniem i niecierpliwością, przeszły tak nagle, niespodziewanie do historii.
 
 
 
Nie wolno nam przejść obok tego spokojnie, musimy zawalczyć o naszą Orkiestrę, o możliwość uczestniczenia we wspaniałych muzycznych wydarzeniach w inowrocławskiej zielonej, kwiatowej filharmonii,o kultywowanie pięknej wieloletniej tradycji w naszym mieście, to nasz wspólny skarb, nasze bogactwo i nie możemy się zgodzić na zorganizowanie krótkiej, skromnej, przeprowadzonej ukradkiem ceremonii pogrzebowej.
Tak piękną tradycję należy pielęgnować, ubogacać, rozwijać, szczycić się nią i nie pozwolić 
NIGDY !!!!! na zrezygnowanie z niej.
Czy naprawdę nigdy już nie zagra orkiestra promenadowa
nie popłynie wśród zieleni piękny walc o urodzie Solanek
nie przypomną się największe światowe arie
trzeba rozważyć ten temat od nowa
to dla nas takie piękne i ważne
wróci inowrocławska opera, teatr wielki, filharmonia
czy zostanie nam tylko pogrzebowa ceremonia. 
 

Rzędami stoją ławki zasmucone
puste, ciche, zapłakane
muszla tęskni za koncertami
Orkiestry Promenadowej
kosy czekają na rywalizację
gdzie jesteś Orkiestro
na wielki powrót czekamy
gdzie twój Maestro
tutaj zawsze wśród kwiatów
płynęła muzyka
śpiewały Solanki
orkiestra grała
cudowne arie
widownia fetowała
pod sceną
taneczne wirowały pary
czy to naprawdę już koniec
tylko bezradne smutasy
przy muszli zostały.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!