środa, 20 stycznia 2016

Zima,dzieci, zimowisko, wycieczka...........


Nadszedł czas ferii w szkołach, młodzi ludzie wypoczywają, przebywają na różnych zimowiskach, biorą udział w rozlicznych imprezach i wycieczkach.
Niezwykle ciekawy sposób spędzania czasu dla dzieciaków wymyślili instruktorzy survivalu: Irena Borucka i Marek Lewandowski.
Ich podopieczni w Dąbrowie Biskupiej ( blisko do Inowrocławia i Torunia) aktywnie wypoczywają w zgodzie z naturą.
Zimowisko oferuje wiele prostych, choć niezwykłych atrakcji.
Noclegi w salach szkoły podstawowej, całodobowe wyżywienie [catering],
opieka wykwalifikowanej kadry z uprawnieniami, zajęcia z doświadczonymi instruktorami na EDC CAMPie [bezpieczny leśny teren prywatny].
Jakie zajęcia czekają młodych adeptów sztuki przetrwania w terenie mówią specjaliści w tym zakresie:
- sztuka przetrwania [będziemy rozpalać ogień, zdobywać i oczyszczać wodę, uczyć się zdobywać pożywienie, budować szałasy oraz inne formy schronień, uczyć się bezpiecznego zachowania na łonie natury oraz w mieście [+"młody survival" czyli co i jak robić na co dzień, by być bezpiecznym], wzywania pomocy, udzielania pomocy, terenoznawstwa i nawigacji, budowania ciekawych rzeczy z pozornie nieciekawych materiałów, tropienia zwierząt i innych poważnych rzeczy]
- dodatkowo zagadnienia z zakresu ekologii, historii, rozwoju osobistego
- gry terenowe oraz zabawy edukacyjne

Dzisiaj podczas wycieczki do Inowrocławia spotkanie z historią, zabytkami, ciekawymi miejscami w stolicy Kujaw zachodnich, przyda się więc osoba kronikarza i przewodnika, stąd i moja rola w tym przedsięwzięciu.
 Aura typowo zimowa: lekki mrozik i solidna sanna były dodatkową atrakcją.
Wkrótce Dzień Babci i Dziadka, poczta była po drodze, a taka niespodzianka z zimowiska będzie dla nich prawdziwą przyjemnością, wszyscy więc ochoczo zabrali sie za wypisywanie kartek.
 Oprócz zabytków jak zwykle obserwujemy przyrodę.

 Będąc w Inowrocławiu nie można nie złożyć pokłonu Królowej Jadwidze.Była i wizyta w muzeum, ciekawe wystawy i pamiątki po najpiękniejszej kopalni w Europie, a może i na świecie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!