środa, 25 maja 2016

Chwilami czar pryska

W pobliżu inowrocławskiego Ratusza, w niezbyt dużej odległości od Komendy Powiatowej Policji i Posterunku Straży Miejskiej jest usytuowany jeden z najpiękniejszych miejskich skwerów, im. Leona Wyczółkowskiego.

Położony przy malowniczej alei "Zofiówka", mającej średniowieczne korzenie, swoją nazwę wzięła od uwielbianej w Inowrocławiu królowej Zofii, która w tym miejscu ufundowała kaplicę i przytułek dla biednych.
Piękna zieleń, odrestaurowana zabytkowa wieża ciśnień, mini wodospad,oczko wodne, strofy Kasprowicza na kamieniu, ławeczki, alejki spacerowe....jednym słowem sielanka.Ale nieraz czar pryska: połamane drzewka, puste butelki po alkoholu, puszki po piwie, kubki i butelki plastikowe, folie, papiery , śmieci...........
Szkoda że ciągle nie potrafimy uszanować piękna przyrody, ciężkiej pracy innych ludzi, wydanych pieniędzy na to by było pięknie, czysto.........

Przykre , że zdarza się to w Inowrocławiu, mieście słynącym z pięknej przyrody i walorów turystyczno- wypoczynkowych.

Może ten post skłoni niektórych ludzi do refleksji, a odpowiedzialne służby do zajęcia się tym nie błahym przecież problemem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!