sobota, 14 maja 2016

Łojewo- ciekawe miejsce na Kujawach

W ramach akcji Dni Otwarte. eu, 14 maja, w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie zorganizowano „Spotkanie z tradycją i historią Kujaw”. Odwiedzający Centrum goście obejrzeli zabytki kultury ludowej zgromadzone w Izbie Kujawskiej, salę Stanisława Przybyszewskiego, zaaranżowaną na wzór krakowskiej kawiarni Ferdynanda Turlińskiego oraz nowo otwartą Salę Askaukalis.Można było obejrzeć filmy: „Askaukalis na Szlaku Bursztynowym”, „Kujawska Koza” oraz prezentację o „Europejczyku z Łojewa”.Gmina Inowrocław w ostatnich latach realizuje mnóstwo ciekawych projektów w dziedzinie kultury, promocji regionu i turystyki.
Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich i Centrum Integracji Społecznej w Łojewie są tego najlepszym przykładem.


Fotograficzne migawki z mojej dzisiejszej wizyty w Łojewie znakomicie ilustrują działalność Gminy i pokazują kolejne interesujące miejsce na mapie Kujaw.
Wokół Centrum ciągle się coś dzieje, wiele ciekawych wydarzeń, imprez, choćby Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Rzeźbieniu w drewnie, w tym roku odbędą się w dniach 7-10 lipca.
Planowana jest budowa przystani nad Jeziorem Szarlejskim, zwanym Małym Gopłem.
W pobliżu jest jeszcze Prasłowiański Gaj i wiele ciekawych wydarzeń organizowanych przez jego właściciela.

Mam wrażenie że Łojewo w najbliższych latach stanie się obowiązkowym przystankiem turystów na Kujawach.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!