czwartek, 23 marca 2017

Solankowa.........powinna być reprezentacyjna

Ulica Solankowa to powiatowa ulica długości około 900 metrów, łączy ulicę Królowej Jadwigi z ulicą Zygmunta Wilkońskiego prowadzi więc z centrum miasta do Parku Solankowego, choćby z tego względu powinna być piękna i reprezentacyjna, tym bardziej że kiedyś taka była i warto by było nawiązać do tych czasów.

W drodze do Solanek napotykamy pomnik Jana Kasprowicza, wielkiego poety.
 
 Historyczny budynek Banku Ludowego.Niektóre kamienice zostały już odnowione i prezentują się całkiem okazale.
 Trwają właśnie remonty kolejnych.........
Inne niestety niszczeją........i nie mogą doczekać się remontu, choć tkwi w nich olbrzymi potencjał.
Na fotografii piękny niegdyś dom w stylu renesansu niderlandzkiego, w którym podczas kuracji w Inowrocławiu mieszkał w 1927 roku Stanisław Przybyszewski.
W kiepskim stanie są także chodniki, byle jak połatane wieloma kawałkami asfaltu, zaniedbane kwietniki z różami, brakuje ławek, koszy na śmieci, dobrze że chociaż dosadzono drzewka głogów po kilku latach procesowania się z miastem.
Czas najwyższy głęboko zakopać wojenny topór i współpracować ponad podziałami w interesie regionu, miasta i mieszkańców.
Siedziba Muzeum im. Jana Kasprowicza, dawny pałac mieszczański w stylu włoskiego renesansu.


 W otoczeniu muzeum zwiastuny wiosny.
Może wiosna natchnie by zjednoczyć siły i sprawić by ten historyczny trakt znowu stał się dumą i ozdobą Inowrocławia.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!