piątek, 31 marca 2017

Powoli zaczyna się sezon........

Powoli zaczyna się sezon turystyczny, inowrocławskie sanatoria zapełniają się kuracjuszami, na dworze coraz cieplej, natura budzi się do życia, dywany kwiatowe w Solankach nabierają kolorów, zapełniają się kawiarnie i restauracje, niedługo pojawią się sezonowe ogródki "pod chmurką", ale by nadać pełnego blasku Parkowi Solankowemu i miastu potrzeba jeszcze bardzo dużo pracy.Szkoda, że nie robimy wierceń do naprawdę gorących źródeł wód geotermalnych i nie budujemy sieci takich basenów, które mogły by odmienić w rzeczywistości miasta i regionu właściwie wszystko i doprowadzić do dynamicznego rozwoju we wszystkich dziedzinach, na razie musi nam wystarczyć ten basenik, namiastka term.


Czas już nawieźć świeży piasek na plażę, usunąć chwasty i przygotować ten teren do wypoczynku.


Przyroda sama funduje nam wiele atrakcji, ale trzeba jej trochę pomóc; usunąć resztki zeschłych liści, kawałki leżących gałęzi......itp.

Posadzono nowe róże w dywanie głównym, trzeba lepiej o nie zadbać i nie dopuścić by ponownie się zmarnowały.


Tulipany już za chwilę pokażą swoje piękne kwiaty........


Ogrody kwiatowe jeszcze śpią, zaniedbane, czas najwyższy doprowadzić je do świetności.Chore krzaki usunięto w zeszłym roku, czas posadzić nowe, stosować opryski, nie dopuszczać do rozprzestrzeniania się groźnych chorób grzybowych i pleśni.
To jeden z najpiękniejszych naszych zakątków i trzeba go odpowiednio pielęgnować, by rozsławiał Inowrocław , a nie przynosił nam wstyd.


Trwa remont Tężni, nie zachęca to do odwiedzin tego miejsca, jeden wielki plac budowy: rozjechane ciężkim sprzętem chodniki spacerowe, dziurawa konstrukcja z wypadniętymi wiązkami tarniny, remontowane wieżyczki, nie czynna instalacja inhalacyjna na dużej części, to wszystko odstrasza.
Remont był bardzo potrzebny, cały szkopuł w tym , by wykonać to szybko, sprawnie i tak by prace nie były zbyt uciążliwe dla amatorów inhalacji i spacerów w tym miejscu.
Plan jest taki by do majowych świąt ukończyć remont Tężni i wymianę kostki brukowej na alejkach przy Tężni i pawiu.W maju już zamierzamy zapraszać do Inowrocławia i Parku Solankowego wszystkich turystów, kuracjuszy, mieszkańców i gości do rozkoszowania się urokami pięknej przyrody i korzystania z bogatej oferty kulturalnej.
To tylko najważniejsze zaplanowane imprezy w naszym mieście.....warto tutaj być.
Może w ciągu roku powstaną nowe atrakcje turystyczne, zorganizujemy nowe ciekawe imprezy......o wszystkim będę informował w kronikach i zapraszał na bieżąco.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!