niedziela, 12 marca 2017

Magazynowa - Trzeci Świat, Tak Być Nie Musi............W poprzednim odcinku pisałem o potrzebie szybkiego remontu dojazdu do dworca PKP i placu przed nim i obiecałem pokazać jak wygląda ulica Magazynowa.
Magazynowa jest to ulica o długości około 1200 metrów biegnie równolegle do torów kolejowych, łączy ulice Dworcową i Pakoską.

Wzdłuż ulicy jest dość dużo niezagospodarowanych terenów, z którymi miasto wiąże duże nadzieje na ciekawe inwestycje.
Sama ulica i tereny przy nie położone są w opłakanym stanie i ni jak nie przystają do wizerunku miasta uzdrowiskowego, które ma ambicję zostania atrakcyjnym kurortem przyciągającym kuracjuszy i turystów.


Pojawiła się ostatnio jednak wielka szansa by wizerunek ulicy i jej otoczenia zmienić na estetyczny, nowoczesny i funkcjonalny, a przy okazji zrealizować wielkie i bardzo potrzebne miastu inwestycje.
Obok remontu nawierzchni, chodników, budowy ścieżki rowerowej, urządzenia zieleni, pojawiła się koncepcja remontu placu przed dworcem PKP oraz przebudowy ul. Magazynowej wraz z powstaniem tunelu łączącego z dworcem oraz stworzeniem parkingu na ponad 100 samochodów (wraz z oświetleniem ledowym, monitoringiem), windą dla osób niepełnosprawnych.
W planach jest również stworzenie węzła komunikacyjnego przy dworcu kolejowym, autobusy dalekobieżne i miejskie, budowa drugiego parkingu w pobliżu Parku Solankowego, zakupienie w ramach projektu następnych autobusów ekologicznych do komunikacji miejskiej.
Aby w ogóle było możliwe ubieganie się o wsparcie unijne, konieczna była zmiana kategorii ul. Magazynowej na drogę wojewódzką, co już udało się zrealizować. 
Termin rozpoczęcia inwestycji uzależniony jest od nabycia praw do gruntów przez samorząd lokalny.Mam nadzieję, że te ambitne projekty uda się zrealizować i znikną księżycowe krajobrazy na terenach między dworcem kolejowym a Solankami.
Rozwiązało by to też dojazd do dworca, brak miejsc parkingowych przy dworcu i przy parku i jeszcze kilka mniejszych bolączek w naszym mieście.Trzymam kciuki i czekam na rozpoczęcie tych ważnych i potrzebnych inwestycji, jeśli tak się stanie to kronikarza i jego relacji na pewno nie zabraknie na placu budowy............


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!