niedziela, 12 marca 2017

Remont Tężni coraz bliżej..........

Remont Tężni się zbliża, rozpocząć ma się jeszcze w marcu, trzeba się z tym szybko uwinąć bo wiosna za pasem.
Tym bardziej że oprócz remontu tężni planuje się wymianę chodników wokół nich i pawia
Piękny park przyciąga kuracjuszy i turystów i nie mogą ich odstraszać i utrudniać korzystania z uroków Solanek wykopy i szkieletor tężni.......

W zakres robót wchodzą : uzupełnienie, czy też wymiana tarniny oraz roboty dekarskie, elewacyjne i ciesielskie, a także czyszczenie. 
Obejmą one m.in. zamontowanie nowych rynien, uzupełnienie elementów gzymsu, tynków, dwukrotne malowanie elewacji białą farbą, wymiana podsufitki z desek profilowanych, odgrzybianie, czyszczenie przypór, uzupełnienie posadzek i obsadzenie na fasadzie wieży herbu Inowrocławia.

Wiązki tarniny już czekają na ułożenie w konstrukcji tężni........
Jeszcze w tym roku na terenie Solanek planowany jest także remont alejek o nawierzchni typu Hanse Grand o pow. ok. 12 tys. metrów kwadratowych, chodzi  o uzupełnienie warstwy ścieralnej nawierzchni, to także może przez pewien czas utrudniać korzystanie z parkowych atrakcji, ale jest niezbędne by utrzymać alejki w odpowiednim stanie.

1 komentarz:

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!