piątek, 24 marca 2017

Kwiaty i zieleń

Inowrocław znany jest ze swojej pięknej zieleni, dywanów kwiatowych, ogrodów różanych, zapachowych i ziołowych, z wielkiej ilości pięknych hortensji.........ale na tym nie koniec, chcemy rozwijać te trendy wdrażając kolejne projekty pt. "Zielony Inowrocław" i "Ukwiecamy Inowrocław".

Jeszcze bardziej zielony
jeszcze bardziej kwiatowy
gród na soli
barwny, kolorowy
drzewa, kwiaty, grządki
dywany, figury
miasto niespotykane
park wielki jak mało który
Inowrocław jeszcze bardziej zielony
jeszcze bardziej ukwiecony
kwiatowa stolica Polski
nowy cel wytyczony.
W Inowrocławiu co roku sadzone są setki drzew i krzewów. Miasto planuje akcję nasadzenia prowadzić z jeszcze większym udziałem mieszkańców. To inowrocławianie będą mogli uczestniczyć w procesie lokalizacji nasadzeń, przy pomocy zieleni upiększać swoje balkony oraz, w ramach akcji, otrzymać drzewko do posadzenia.

Kampania „Zielony Inowrocław” będzie odbywała się na kilku płaszczyznach. Ratusz będzie informował o postępie corocznych nasadzeń w mieście, ale będzie też nowość – w maju każdy mieszkaniec, który dostarczy do mątewskiego zakładu utylizacji posegregowane odpady, otrzyma bezpłatnie sadzonki pelargonii lub begonii.

Z kolei jesienią, w ramach akcji sprzątania świata, a także w okresie kiedy w mieście corocznie sadzone są nowe drzewa i krzewy, będzie można otrzymać małe drzewka.

Drugie hasło akcji brzmi: „Ukwiecamy Inowrocław”. Jak co roku, w centrum miasta pojawi się sporo kwiatów, ale teraz przyozdobione będą nimi jeszcze bardziej miejskie kamienice, m.in. przy ul. Królowej Jadwigi, czy na rogu ulic Solankowej i Staszica. 
Donice z kwiatami pojawią się również w oknach budynków Urzędu Miasta.

Planuje się również zachęcenie do udziału w projekcie właścicieli prywatnych kamienic.

Miasto planuje również uporządkowanie skwerów, na których dotąd kwiatów nie było zbyt wiele. 
Na razie w planach są miejsca przy Rynku          (od strony ul. Wodnej), przy ul. Armii Krajowej oraz na osiedlach Piastowskim III, Toruńskim i Rąbinie. 
Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na lokalizację kwiatowych ozdób.

W 2017 roku zapraszamy do jeszcze piękniejszego Inowrocławia, jak nie zobaczysz to się nie przekonasz.
Spójrz na to miasto
wyobraź je sobie jeszcze piękniejsze
przyjedź za rok....dwa
przyjeżdżaj każdego roku
zasmakuj jego urody jak najwięcej
zakochaj się i wracaj
ono tego pragnie najgoręcej.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!