sobota, 4 czerwca 2016

Lato pod Tężnią

 Inowrocławska Tężnia Solankowa to znakomite miejsce na letni wypad, letnią wycieczkę.
Pod Tężnią niestraszne są upały
z tarasów wspaniały widok się roztacza
kafejki kuszą nie tylko aromatem kawy
zdrowia jej bliskość nam przysparza
spacer wokół, w dobroczynnym aerosolu ławeczki
to może być cel naszej wycieczki.

 Inowrocławski Park Solankowy to jeden z największych i najpiękniejszych parków w Polsce.
Spacery, odpoczynek w otoczeniu przepięknej przyrody sprawia ogromną przyjemność, szybciej się relaksujemy i korzystamy z wielu wspaniałych doznań estetycznych.
Dywany kwiatowe, Ogrody Kolorów i Zapachów, Ogrody Papieskie, Palmiarnia, Chata Kujawska, piękna zieleń: drzewa, krzewy, kwiaty, ptaki, ich śpiew, wiewiórki, słońce, woda, niebo, chmury, wszystko co tutaj spotykamy, obserwujemy, podziwiamy jest źródłem tych niesamowitych doznań.
 Tężnia podczas upałów daję nam ulgę, jest wielką naturalna kurtyną wodną.

W kafejkach czekają zimne, napoje, lody, pyszne desery, kawa i wiele innych przyjemności dla naszego podniebienia.Wspinając się na tężniowe tarasy widokowe przypominamy sobie widoki z nieodżałowanej, przepięknej inowrocławskiej kopalni soli.


 Z góry roztaczają się urzekające widoki.
 Ulewne deszcze jeszcze urozmaiciły krajobraz.

W pobliżu Tężni wiele innych atrakcji: mini golf, kręgle, plac zabaw dla dzieci, siłownia pod chmurką, park linowy, korty tenisowe, górka rowerowa, plaża, pawilon do grillowania, stadnina, sieć ścieżek spacerowych, rowerowych, trasy nord walking.
Sprzyja to coraz modniejszym trendom aktywnego spędzania wolnego czasu.
Również w pobliżu tężni muszla koncertowa, pijalnie wód mineralnych, Zakład Przyrodoleczniczy i tam mnóstwo ciekawych imprez kulturalnych, na których warto być i w nich uczestniczyć.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!