czwartek, 16 kwietnia 2015

Turystyczny sezon czas zacząć

Turystyczny sukces zależy z grubsza od kilku rzeczy : zabytków, innych ciekawych obiektów, atrakcji, organizowania interesujących wydarzeń,wystaw, koncertów,widowisk kulturalnych, dobrej gastronomii i bazy hotelowej.
We wszystkich tych kierunkach poczyniliśmy spory postęp, ale ciągle jest w każdej z tych kategorii wiele bardzo wiele do zrobienia.
Solanki i tężnie są jedną z największych atrakcji Inowrocławia, ale trzeba o te dobra odpowiednio dbać i utrzymywać je ciągle w reprezentacyjnym stanie.
Dywany kwiatowe już posadzone, ale paw np. nieodnowiony, plamiasty, w dzień jest dość wątpliwą ozdobą parku, czas najwyższy to naprawić.


Tężnie właśnie przechodzą wiosenne naprawy i miejmy nadzieję, że nie będzie już wielkich dziur w tarninie, nie będzie się zapychać instalacja wodna i popłynie w niej solanka o odpowiednim stężeniu.
 Ogrody Zapachowe są  w sezonie letnim jedną z największych atrakcji Parku Solankowego.
W muszli koncertowej i na scenie Teatru Letniego corocznie odbywa się wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, to jest dobry kierunek i należy jeszcze więcej takich organizować. To perła inowrocławskich zabytków- Bazylika Mniejsza, kościół pw. Imienia NMP.


Natomiast otoczenie kościoła, choć już uporządkowane domaga się następnego kroku- pokazania w jakiś interesujący sposób historii tego kawałka niezwykłej inowrocławskiej ziemi.

Szkoła św. Wojciecha z Izbą Pamięci Powstania Wielkopolskiego ( powinna być codziennie dostępna do zwiedzania przez turystów).
Płaskorzeźby przedstawiające królów związanych z miastem powinny wrócić na ściany tej kamiennicy.

 Instytut Prymasowski i Stała Wystawa Solnictwa w tym budynku są bardzo chętnie odwiedzane.


Nasze muzeum może bardziej powinno się zareklamować w sieci- internet to potęga i może przyciągnąć zwiedzających do tego obiektu.

Jagiełło już od kilku lat domaga się ( w moich tekstach) by stanąć obok królowej Jadwigi na inowrocławskim rynku.Askaukalis- mało przyciąga do tej pory turystów, a ma do przekazania niezwykle bogatą starożytną historię tych ziem i Szlaku Bursztynowego.
Mury miejskie- świadek średniowiecznej świetności inowrocławskiego grodu, zniszczone i niedostępne do zwiedzania. NAJWYŻSZY czas to zmienić.
Kościół pw. św. Mikołaja zniszczony, zaniedbany, z ukrytymi gdzieś na strychu wieloma zabytkami musi się w końcu otrząsnąć z tego marazmu i stać się ozdoba Inowrocławia i turystycznym magnesem.Olbrzymi potencjał tkwiący w budynku Zakładu Przyrodoleczniczego trzeba w końcu wykorzystać i przywrócić go do życia.
Przybyło w ostatnich latach wiele punktów gastronomicznych w Solankach i Inowrocławiu i nadal liczymy w tym kierunku na rozwój. Ciągle potrzebujemy nowych lokali z ciekawą ofertą gastronomiczną i kulturalno- artystyczną.Na swoje wykorzystanie turystyczne ciągle czeka Noteć, możliwości akurat tutaj są olbrzymie: szlak wodny z Kruszwicy, rejsy, spływy, budowa osady starożytnej w Kruszy Zamkowej nad Notecią, parku pamięci bitwy pod Mątwami, ścieżki rowerowej wzdłuż Noteci łączącej wiele ciekawych miejsc i przygotowanych nad rzeką atrakcji.
Jest nieźle, co roku się poprawia, ale to ciągle jest raczkowanie, prawdziwe wyzwania są ciągle przed nami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!