wtorek, 10 lipca 2018

Z łyżką w herbie - Vladimir Chykvin

Rzeźbiarz z łyżką w herbie
swoją wizytówkę
na lata nam zostawił
łyżka, zawadiacki wąs
kapelusz i uśmiech na twarzy.Jeszcze nie przeminęły obrazy z Łojewskiego pleneru rzeźbiarskiego, więc postanowiłem napisać o jeszcze jednym artyście, mianowicie o Vladimirze Chykvinie z Białorusi.
Był obecny we wszystkich naszych plenerach i na każdym z nich zaistniał prezentując nieszablonowe, ciekawe rzeźby.
Zbierał tez nagrody i nie inaczej było w tym roku.Rzeźba główna Vladimira z tegorocznego pleneru ....wyłaniający się z ziemi przysypany Chrystusowy krzyż.


Vladimir zdobył I nagrodę w konkurencji speed carving za rzeźbę będącą w zasadzie wizytówką, autoportretem rzeźbiarza.

Z wszystkich takich wizytówek powstanie piękna ścianka............
Co roku oprócz startu w plenerowych konkurencjach Vladimir prowadzi warsztaty nauki rzeźbienia, dzieli się swoją pasją, talentem przyciągając wiele dzieci i młodzieży, być może spośród nich wyrosną przyszli mistrzowie piły i dłuta.

Vladimir lubi dzieci
trafić do nich umie
opowiada, rzeźbi, prowadzi warsztaty
łyżki, kopyści, koziołki*
ozdobą każdej kuchni być mogą
gdy trzeba pokazać zwierzątko
piła i dłuto mistrzowi pomogą
garną się dzieciaki do nauki
taki nauczyciel
nie musi się martwić
o przyszłość swej sztuki.

* koziołek- mątewka, kwirlejka, kwyrlok, firlejka, bełtniczka - drewniany przyrząd w kuchni służący do rozmącania produktów np. jajek, mąki w wodzie itp.


Do nagrody za speed carving pięknej patery ze szkła artystycznego z pracowni Katarzyny Hałas artysta sam zaprojektował kolejne szklane ozdoby, wypalono je i również otrzymał je w prezencie.
 

Za tę wspaniałą postawę organizatorzy wyróżnili Vladimira Chykvina piękną statuetką z sercem zatopionym w szkle.Mistrzu dziękujemy za wszystko i do zobaczenia za rok:).


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!