piątek, 10 lipca 2015

Wielkie zmiany nadchodzą.......w Uzdrowisku

W ostatnich latach w mieście Inowrocław, w Parku Solankowym i położonych wokół parku sanatoriach bardzo wiele się zmieniło, na pewno na lepsze ale to nie koniec......nadchodzą wielkie zmiany.
 Najwięcej zmian będzie w budynkach spółki "Solanki" Uzdrowisko Inowrocław , której prezesem jest Tadeusz Chęsy.W budynku siedziby zarządu spółki ( fot.powyżej) po remoncie, który zacznie się jeszcze w tym roku ma powstać: recepcja, restauracja, pensjonat( kilkanaście pokoi) oraz wydzielona część zabiegowa.
Na dziedzińcu tego budynku urządzono przyjemne patio, gdzie można zjeść, potańczyć, czy posłuchać muzyki.
 W Zakładzie Przyrodoleczniczym zostanie otwarty w części parterowej basen solankowy, powstanie tam również pensjonat z restauracją.

Zwiedzanie Solanek na pokładzie meleksów to również jedna z nowych propozycji spółki "Solanki" Uzdrowisko Inowrocław"

 W Zakładzie Borowinowym również zostanie urządzony pensjonat, dodatkowo do dyspozycji gości zostanie oddany parking podziemny, a na tyłach budynku 3 odkryte korty tenisowe.


Mnóstwo pensjonatów w strefie uzdrowiskowej przeszło już konieczne zmiany i są ozdobą tej części miasta.
W okresie międzywojennym na dachu tego budynku urządzono plażę, biały piasek, parasole słoneczne, taras widokowy. Sto lat temu nie brakowało ciekawych projektów i inwestycji.
Teraz często wracamy do tych pomysłów, może i to warto zrealizować
 Największe inwestycje dotyczyć będą sanatorium "Kujawiak", zostanie tam dobudowane stylowe wejście główne, powstanie pełnowymiarowy basen 7,20x25 m.
Częścią tego kompleksu jest pięknie odnowione, nowocześnie wyposażone "Medical Spa".
O zmianach w sanatorium "Przy Tężni" pisałem już wielokrotnie z powody wielu dynamicznych i znakomicie trafionych inwestycji, ale nie spoczęli na laurach i dalej inwestują.
Powstaje tam nowy pawilon hotelowo-sanatoryjny z windą widokową i tarasem, ma być oddany do użytku już w październiku.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!