czwartek, 2 lipca 2015

Wielki Sport zawita do Inowrocławia

Już w ten weekend w Inowrocławiu  na stadionie im. Inowrocławskich Olimpijczyków odbędzie się 32. Puchar Europy w Wielobojach. Najlepsi polscy wieloboiści Karolina Tymińska i Paweł Wiesiołek będą liderami reprezentacji na zawody I ligi. 

 W siedmioboju kobiet obok Karoliny Tymińskiej (SKLA Sopot) biało-czerwonych barw bronić będzie aktualna mistrzyni Polski seniorek Izabela Mikołajczyk (KS Warszawianka Warszawa). Do rywalizacji wraca także Agnieszka Borowska (LKS Zantyr Sztum), a skład uzupełnia Klaudia Muchlada (AZS – AWFiS Gdańsk). Najmocniejszym punktem męskiej ekipy będzie Paweł Wiesiołek (KS Warszawianka Warszawa). Polak po wspaniałym starcie w Götzis, gdzie w ostatnich dniach maja uzyskał wynik 8140 punktów (najlepszy rezultat w polskim wieloboju od 17 lat) sięgnął jeszcze po złoto mistrzostw kraju. Pawłowi towarzyszyć będą trzej zawodnicy AZS - AWF Warszawa: Rafał Abramowski, Krzysztof Miara i Michał Krawczyk. Celem naszego zespołu jest awans do wielobojowej elity.
 

Pamiętamy kto był ojcem chrzestnym naszego stadionu.

Rywalami reprezentacji Polski będą narodowe zespoły: Islandii, Włoch, Norwegii, Rumunii, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii. W II lidze rywalizować będą zespoły: Danii, Finlandii, Irlandii, Łotwy, Portugalii, Turcji. Indywidualnie zaprezentują się także zawodnicy z takich krajów jak: Austria, Belgia, Chorwacja, Cypr, Grecja, Izrael i Litwa. Promocję do superligi wywalczą w Inowrocławiu dwie najlepsze reprezentacje.
Na Stadionie im. Inowrocławskich Olimpijczyków mężczyźni sprawdzą się w dziesięciu konkurencjach: biegu na 100 m, skoku w dal, rzucie kulą, skoku wzwyż, biegu na 400 m, biegu na 110 m przez płotki, rzucie dyskiem, skoku o tyczce, rzucie oszczepem i biegu na 1500 m. Kobiety rywalizować będą w 7 konkurencjach: biegu na 100 m przez płotki, skoku wzwyż, rzucie kulą, skoku w dal, rzucie oszczepem, biegu na 800 m, biegu na 200 m. Puchar Europy po raz szósty zostanie zorganizowany w województwie kujawsko – pomorskim. Gospodarzem tych zawodów były już Bydgoszcz i Toruń, teraz czas na Inowrocław.

Na naszym pięknym stadionie odbędzie się kolejna impreza , tym razem najwyższej rangi.


Zawody w sobotę 4 lipca rozpoczną się o godz. 9.00. Oficjalne otwarcie zaplanowano na godz. 17.00. W niedzielę lekkoatleci powrócą na stadion o godz 8.00. Pucharowi Europy w Wielobojach w Inowrocławiu towarzyszyć będzie festyn rodzinny. W sobotę na stadionie w godz. 15.00 – 18.00 na kibiców, zwłaszcza tych najmłodszych, czekają liczne atrakcje takie jak: plac zabaw oraz gry i konkursy z nagrodami. Warto dodać, że tegoroczna odsłona pucharu jest ostatnią edycją tych zawodów, bo według wstępnych planów za dwa lata, w 2017 roku (zawody nie odbywają się w latach olimpijskich), odbędą się już 1. Drużynowe Mistrzostwa Europy w Wielobojach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!