poniedziałek, 8 października 2012

Atrakcyjniejszy park i miasto

Wiele już napisałem postów, przedstawiałem mnóstwo pomysłów, których realizacja ma właściwie jeden cel zwiększenie atrakcyjności naszego parku solankowego i w ogóle Inowrocławia.
Jest to niezwykle ważne aby przyciągnąć do naszego miasta coraz więcej kuracjuszy, turystów, gości, co gwarantuje dalszy rozwój Inowrocławia i okolicznych miejscowości, a także spowoduje zapewne zainteresowanie regionem nowych inwestorów.Z kolei nowe inwestycje to nowe atrakcje i miejsca pracy oraz magnes dla młodych zdolnych ludzi aby mogli tu pozostać, rozwijać się , a nawet robić karierę w Inowrocławiu.Gra jest warta świeczki więc nie będę ustawał w takich projektach i propozycjach, przypominał i modyfikował stare.Jeśli coś z tego zostanie zrealizowane i przyniesie wymierne korzyści dla miasta i nas wszystkich będę naprawdę szczęśliwy.
 Na przykładzie sanatorium " Przy Tężni" chcę pokazać jak można w krótkim czasie zmienić wizerunek zdecydowanie na korzyść.Jeszcze niedawno to sanatorium było odrapanym budynkiem w nieciekawym otoczeniu, proszę spojrzeć teraz. Rzeźby; górnika i wiewiórki to najnowszy pomysł i jak pisałem już we wcześniejszych artykułach takich rzeźb tematycznie związanych z Kujawami, Inowrocławiem, miejscowymi tradycjami, zwyczajami, fauną i florą powinno w parku i mieście stanąć jak najwięcej. Pijalnia wód mineralnych przy sanatorium jest już prawie gotowa do rozpoczęcia działalności.Na podobnej zasadzie powinniśmy wprowadzać zmiany w parku solankowym i całym mieście.
To rzeźby piastowskich wojów w Kruszwicy, w podobnym kierunku możemy pójść w Inowrocławiu.
Powstał ciekawy mural historyczny, ale rzeźby Łokietka, Kazimierza Konradowica,Kazimierza Wielkiego, królowej Jadwigi, Sobieskiego, Jagiełły i innych wielkich postaci związanych z miastem, zabytków, wielkich wydarzeń chętnie zobaczylibyśmy w mieście i parku.
Powstaje basen geotermalny, ale prawdziwie dużą atrakcją było by dotarcie do złóż gorących źródeł wód geotermalnych o temp. 40- 60 st. C znajdujących się pod Inowrocławiem i stworzenie sieci basenów.Taka inwestycja byłaby wielką atrakcją turystyczną i uzdrowiskową.
 Ważną inwestycją będzie na pewno powstający duży kompleks: pijalni wód mineralnych z palmiarnią i chatą tradycji kujawskich.Pomysły na wyposażenie i uatrakcyjnienie tego obiektu przekazałem w poprzednich artykułach na ten temat.Zakład Przyrodoleczniczy na zdjęciu wygląda lepiej niż w rzeczywistości i wymaga generalnego remontu.
Widać że coś w tym kierunku się tam dzieje ale wolno i w dość umiarkowanym zakresie, przyczyną są oczywiście finanse.Jeżeli się uda to jednak wykonać to budynek  w przyszłości może na siebie zarabiać. Kluby,galerie, kawiarnie, pracownie,restauracje, taras widokowy mogą w tym wydatnie pomóc.Imprezy taneczne, muzyczne, okolicznościowe również.Upiększanie parku i organizowanie jeszcze większej ilości imprez kulturalnych to krok w dobrym kierunku i poprzeczka musi wędrować coraz wyżej.

Miasto także bardzo wypiękniało, przydałaby się jeszcze ratuszowa wieża na rynku, Jagiełło obok Jadwigi ,spacerujący razem w stronę wieży, wyremontowany kościół pw. Św. Mikołaja i dostęp zwiedzających do zgromadzonych tam zabytków.
Pozostałe projekty zwiększenia atrakcyjności Inowrocławia w następnych odcinkach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!