piątek, 19 sierpnia 2016

Lubisz Bluesa - Solanki zapraszają

Już jutro, 20 sierpnia w sobotę muszla koncertowa inowrocławskiego Parku Solankowego będzie sceną niezwykłego wydarzenia muzycznego, IV edycji Blues Ino Festiwal.
W przepięknej scenerii inowrocławskich Solanek, na scenie która niejedno już widziała i słyszała wystąpią trzy zespoły prezentujące różne odcienie bluesa: SZULERZY, SEBASTIAN RIEDEL ( syn Ryszarda Riedla solisty legendarnego zespołu Drzem) & MICHAŁ KIELAK & JAKUB ANDRZEJEWSKI oraz BOOGIE BOYS. Początek imprezy o godzinie 17:00, wstęp wolny. 
Tradycyjnie tego samego dnia muzyka rozbrzmiewać będzie w autobusie  27 miejskiej linii MPK. Specjalny blues-bus (kursujący od ul. Krzywoustego) wypełni się dźwiękami "szulerskiego" duetu - Anki i Marcina, w godzinach 10:35-11:35.
SZULERZY - nasz inowrocławski zespół, znany, lubiany i popularny nie tylko na Kujawach, gra niezwykle energetyczny i taneczny miks rhythm and bluesa i rock and rolla, doprawiony szczyptą swingu i soulu. Ten koktajl muzyczny nazwali blues'n'roll i wykonują go jako jedyni w Polsce. To muzyka pełna pozytywnych wibracji, które nie pozwalają spokojnie usiedzieć w miejscu. Warto wspomnieć, że w tym roku zespół obchodzi 15-lecie działalności, a po raz pierwszy w Inowrocławiu zagrają w nowym składzie: Marcin Szulkowski- gitara, Miłosz Szulkowski- perkusja, Marek Wikarski- gitara basowa, kontrabas i nowa solistka, Anka Niestatek.
Druga formacja stworzona okazjonalnie,
RIEDEL & KIELAK & ANDRZEJEWSKI - Sebastian Riedel i Michał Kielak to duet dwóch interesujących osobowości scenicznych. Charakterystyczny głos Sebastiana w połączeniu z brzmieniem gitary akustycznej i z wirtuozerską grą Michała na harmonijce, tworzą niesamowity klimat podczas każdego koncertu. Na repertuar duetu składają się autorskie kompozycje Sebastiana jak i kompozycje jego ojca Ryszarda, legendarnego, zmarłego w 1994 roku lidera grupy Dżem. Od jakiegoś czasu duet wspomaga młody gitarzysta Jakub Andrzejewski.
Trzeci zespół to BOOGIE BOYS - wykonują utwory w stylu boogie woogie, z domieszką czarnego bluesa i rock and rolla. Od początku istnienia datowanego na 2002 rok odwiedzili niemal wszystkie kraje europejskie plus kilka na innych kontynentach. Koncertowali u boku wielu gwiazd m.in. Shakin' Stevensa i Erica Burdona. W lutym 2009 roku jako jedyny zespół spoza USA dostali się do finału konkursu "International Blues Challenge - Memphis, USA".
(  Informacje zaczerpnięte z Fb. strony Ino Blues Festiwal)


Zapowiada się wspaniały sierpniowy, bluesowy wieczór w Solankach, zapraszamy więc w sobotę do Inowrocławia.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!