poniedziałek, 11 lipca 2016

Ginące zawody- Łojewo show

Czy warto organizować plenery rzeźbiarskie, podziwiać artystów tworzących dzieła sztuki "na żywo", obserwować ich technikę, kunszt, pasję jaką wkładają w tworzenie każdej rzeźby?


Proszę  odpowiedzieć sobie na te pytania po fotograficznej relacji z II Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Rzeźbieniu w Drewnie zorganizowanych przez Gminę Inowrocław w Łojewie, urokliwej miejscowości na Kujawach, położonej nad brzegiem jeziora Szarlejskiego.

Dzisiejszy post jest fotograficznym spacerem pokazującym pasję artystów, ich kunszt, przepiękne plony ich trudnej pracy.
W kolejnych odcinkach przedstawię uczestników, zaprezentuję ich dzieła, przybliżę sylwetki nagrodzonych, wykonałem mnóstwo fotografii, będzie więc okazja podziwiania artystów i ich wspaniałych rzeźb.

Tematem tegorocznego pleneru były "Ginące Zawody".
Impreza w Łojewie podoba się, przyciąga coraz więcej widzów i najprawdopodobniej na stałe wpisze się do kulturalnego kalendarza Kujaw.


Średniowieczny wojownik dołączył do bakałarza na mojej kronikarskiej półce.
Organizatorzy zadbali również o żołądki widzów : pysze pierogi, gulasz, żurek, ciasto kusiły wyglądem, smakiem i zapachem.

Piękny piastowski orzeł już zdobi mój regał.


Spontaniczna radość jednej z laureatek Mistrzostw Bogumiły Caniboł.
Zwycięzcy pleneru na podium : Sergiy Dyschlevyy, Vladimir Chikvin i Bogumiła Caniboł.
Małgosia Znyk i Waldek Zieliński, dwójka "kulturalnych muszkieterów" Gminy Inowrocław, która organizuje takie niesamowite wydarzenia kulturalne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!