wtorek, 2 czerwca 2015

Nowości w Solankach


Pierwszą i najważniejszą z nowości na terenie Parku Solankowego jest wprowadzenie regularnych kursów meleksem.Poniżej przystanki i rozkład jazdy.

Rozkład jazdy
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław Sp. z o.o. wprowadziło regularne kursy meleksem po Solankach. W letnie pogodne dni to prawdziwa przyjemność zwiedzić park jadąc wygodnym, cichym i zadaszonym meleksem.
Przejażdżki odbywają codziennie od godziny 14:00 do 18:00, a w weekendy od 14:00 do 19:00. Przejazd trwa około 25 minut i kosztuje 8 zł od osoby.
Bilety można nabyć u kierowcy na początku trasy czyli wsiadając przed Sanatorium Kujawiak lub przy rzeźbie pawia. Kurs obejmuje przejazd trasą: Sanatorium Kujawiak – rzeźba pawia – Kawiarnia Zdrojowa – Pijalnia Wód/Palmiarnia -€“ tężnia solankowa – muszla koncertowa -€“ Sanatorium Kujawiak.

 Swoją szatę zmieniają również solankowe dywany kwiatowe.

 Pojawiły się dywaniki przy tężni.


 Kotek na spacerze po mostku w kierunku tężni.


 Przejażdżki na koniu i kucyku o tej porze roku to już nic zaskakującego. Na pergoli pojawiła się nowa wystawa, tym razem opowiada o historii Uzdrowiska.

 Wystawiają swe prace również artyści inowrocławscy.


 Ogrody Zapachowe przygotowują się do pełnego rozkwitu.
Pojawiły się pierwsze róże, wkrótce zakwitnie tysiące tych pięknych różnobarwnych kwiatów.

 Koncertują kosy i inne ptaki.

 Nowy lokal gastronomiczny w Solankach- Salt House.


 Zakwitły też akacje.


I oczywiście wszędzie można spotkać najsympatyczniejsze mieszkanki naszego parku- wiewiórki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!