poniedziałek, 5 czerwca 2017

Koleją na Solanki.....a może do Kruszwicy

Zostaje przywrócona do życia stacja kolejowa Inowrocław Rąbinek, już za chwilę będą się na niej zatrzymywać pociągi do i z Warszawy.
W związku z tym mam kolejny ciekawy pomysł.

Proponuję uruchomienie linii kolejowej : Inowrocław Główny - Solanki -Inowrocław Rąbinek z przedłużeniem w trakcie sezonu letniego do Kruszwicy ( chociaż w weekendy).
Podczas turystycznej podróży wykorzystując nowoczesne technologie można by prezentować historię oraz atrakcje Kruszwicy, Inowrocławia i regionu.
Zamiast tramwaju i autobusu
kursować mogą szynobusy
między Dworcem Głównym a Rąbinkiem
z przystankiem przy Solankach
całkiem dobrze to wymyśliłem
przy starej wieży peronik
skromna, mała wiata
dojazd pociągiem na piknik
spacer, czy na grilla
całkiem fajna atrakcja.
Regularna linia Rąbinek- Inowrocław Główny również ma sens dla pasażerów odjeżdżających z Dworca Głównego, jako dojazd zamiast autobusu np. do pracy do Bydgoszczy, Torunia, Poznania i wracających po pracy.
Peron na stacji Rąbinek już przygotowany do obsługi pasażerów.Tory z Inowrocławia Głównego do Rąbinka biegną tuż obok terenów Nowych Solanek, krótki peron do szynobusa, wiatka, utwardzone przejście do parku i stacja Inowrocław Solanki gotowa.
Dojazd z Inowrocławia Głównego do Solanek dla turystów, z Rąbinka mogli by dojechać mieszkańcy osiedla Rąbin, projekt zapowiada się całkiem ciekawie, a gdyby trasę przedłużyć do Kruszwicy, to już jest turystyczna rewelacja.
Połączenie zabytków Inowrocławia i Kruszwicy,  Gopła i uroków przyrody nad jeziorem oraz w Parku Solankowym to już oferta turystyczna dużego kalibru.
Urząd Marszałkowski zapowiadał swego czasu retro kolejkę na trasie Kruszwica - Inowrocław, niestety nie udało się tego zrealizować.
Warto jednak sięgnąć po taki pomysł, turystyczna trasa kolejowa obsługiwana np. przez nowoczesny szynobus: Inowrocław Główny - Inowrocław Solanki - Inowrocław Rąbinek - Kruszwica
Od Solanek pod Mysią Wieżę
nad Gopło do Kruszwicy
pojechać znowu jak niegdyś koleją
marzenie nie do spełnienia
niekoniecznie
przecież lubimy spełniać marzenia
jeśli nie retro kolejką
to szynobusem
tory już czekają
pojedziesz
nie musisz do marzeń się uciec.
2 komentarze:

  1. Pomysł niezły ale niestety peron w stronę Kruszwicy został "zaorany".

    OdpowiedzUsuń
  2. always i used to read smaller articles that as well
    clear their motive, and that is also happening with this post which I
    am reading at this time.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!