wtorek, 6 czerwca 2017

Jest w orkiestrach dętych jakaś siła.......

Zaledwie tydzień po Dniach Inowrocławia odbędzie się kolejne wielkie kulturalne wydarzenie w Inowrocławiu.
Już po raz 45 do naszego miasta przyjadą młodzieżowe orkiestry z całej Polski, by w scenerii pięknego Parku Solankowego powalczyć o festiwalowe laury, a ponadto wystąpić u boku Izabeli Trojanowskiej, muzycznej gwiazdy Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych.
Z okazji jubileuszu organizatorzy przygotowali jeszcze jedną, dość zaskakującą atrakcję, podejmą próbę pobicia rekordu Guinnessa.
 
W Solankach pojawi się największy bęben świata .......
Ma 10 metrów średnicy membrany, waży trzy tony  i wygląda jak potężny, okrągły …stół.  Swobodnie może przy nim „zasiąść” 100 osób. Bywało już tak, że i 300 osób znalazło przy nim gościnę. 18 czerwca Inowrocław podejmie próbę bicia rekordu Guinessa w graniu na największym bębnie świata, korzystając z okazji, że  w naszym mieście gościć będziemy blisko 450 młodych muzyków, uczestników jubileuszowej edycji OFMOD. Po koncercie galowym, który  zwieńczy trwający trzy dni Festiwal, czyli po blisko dwugodzinnym koncercie wypełnionym muzyką, tańcem popisami tamburmajorek i mażoretek, inowrocławianie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach bębniarskich, który poprowadzi Ryszard Bazarnik.
 
Przemaszerują przez miasto
Festiwal rozpocznie się 16 czerwca, punktualnie o godz. 15.00. To właśnie wtedy osiem młodzieżowych orkiestr, wyruszy sprzed Teatru Miejskiego, by w barwnym korowodzie przemaszerować do Parku Solankowego, a następnie zaprezentować swe umiejętności muzyczne podczas koncertu estradowego w muszli koncertowej (o godz.16.00).
 
Koncert Nocny z Izabelą Trojanowską
Koncert Nocny, który odbędzie się 17 czerwca o godz. 20.00 w scenerii tężni solankowej, będzie również okazją do przypomnienia innego wielkiego przeboju. „Wszystko czego dziś chcę”  – który od wielu lat śpiewa Izabela Trojanowska, muzyczna gwiazda tegorocznej edycji OFMOD.
Dla jednych Monika Ross, z domu Lubicz, którą od dwudziestu lat gra w  Klanie, jednym z najbardziej rozpoznawalnych seriali, dla innych  gwiazda polskiej muzyki lat 80. Jej debiutancka  płyta wydana w 1981 roku  znikała ze sklepów jak świeże bułeczki, piosenki tygodniami okupowały listy przebojów, a utwór  „Podaj cegłę” śpiewała cała Polska. Artystka ma na swoim koncie siedem albumów studyjnych, z czego ostatni „Na skos” wydany został w 2016 roku. Swój największy przebój wykona w asyście blisko 450 młodych muzyków z całej Polski. 
Kujawskie Centrum Kultury zaplanowało również około 45-minutowy koncert artystki, rozpoczynający wieczorne widowisko w wykonaniu orkiestr.
 
ORKIESTRY, które gościć będziemy podczas Festiwalu:
  • Gminna Orkiestra Dęta w Starej Błotnicy pod dyr. Marka Bąbolewskiego,
  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta ZS Elektronicznych w Bydgoszczy pod dyr. Krzysztofa Beszczyńskiego,
  • Miejska Orkiestra Dęta w Gostyninie pod dyr. Józefa Pakulskiego,
  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Kozach pod dyr. Stanisława Wróbla,
  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Rostarzewie pod dyr. Dariusza Bartosza Basińskiego,
  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta Tłuszcz pod dyr. Sławomira Łagockiego,
  • Orkiestra Dęta „Silenzio” w Woli pod dyr. Piotra Olearczyka,
  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia pod dyr. Piotra Bąbolewskiego.
    Tak jak pisałem w poprzednim poście : Inowrocław to miasto w którym warto być, zapraszamy więc na kolejne weekendy do pięknego miasta, w którym się wiele dzieje.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!