poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Co jeszcze przyniesie lato ? Muzyczne wydarzenia sierpnia.

Informacje zaczerpnięte ze strony  www.kck.inowroclaw.pl oraz profilu Fb Blues Ino Festiwal.
Już w najbliższą sobotę 10-08-2014 r o godzinie 17:00 w muszli koncertowej inowrocławskich Solanek odbędzie się BLUES INO FESTIWAL.
Wystąpią zespoły:
Green Grass, Szulerzy, Outsider Blues.

GREEN GRASS - aktywny na polskiej scenie bluesowej od lat 90-tych. W swojej twórczości posługują się uniwersalnym muzycznym językiem łączącym najlepsze tradycje bluesa miejskiego z gatunkami pokrewnymi - rock'n'rollem, czy folkiem. Na II Blues Ino Festival zespół przygotował specjalny program z gościnnym udziałem bydgoskiego skrzypka Bernarda Pyrzyka.

 SZULERZY - energetyczny i taneczny miks rhythm and bluesa i rock and rolla, doprawiony szczyptą swingu i soulu. Ten koktajl muzyczny nazwali blues'n'roll i wykonują go jako jedyni w Polsce.

 OUTSIDER BLUES - muzycznie łączą rhythm and bluesa i west coast bluesa z polskimi tekstami. Od początku istnienia odwiedzili kilka krajów europejskich. Obecnie grupa pracuje nad nową płytą, która ukaże się w tym roku.
Koniec miesiąca sierpnia obfituje w ciekawe muzyczne wydarzenia:
pierwsze z nich to Festiwal Gwiazd Muzyki Klubowej 29 sierpnia od 18:00 - 23:00

 Zapraszamy na taneczne zakończenie wakacji. C-BOOL, EAST CLUBBERS, ZA-NO-ZA i WET FINGERS to gwiazdy DJ MEETING INOWROCŁAW. Festiwal Gwiazd Muzyki Klubowej odbędzie się 29 sierpnia w hali widowiskowo-sportowej.
Już od godz.18.00 imprezę rozkręcać będą dj’e Chris Memo i Pepe, a poprowadzi  ją Michu Sobkowski z Radia Eska.
Wstęp jest wolny, a liczba miejsc ograniczona.
Klubowicze z całej Polski przybywajcie. Czeka nas 5 godzin wspaniałej zabawy przy hitach, które od lat rozkręcają najlepsze imprezy w Polsce.
W ostatnią sobotę sierpnia w Teatrze Letnim odbędzie się siódma już edycja Ino-Rock Festival.
Muzyczna uczta wystartuje o godz.16.30, a  zakończy się  o północy, oczywiście  o ile fani pozwolą zespołom zejść ze sceny. Z tym może być mały problem, gdyż tegoroczna edycja festiwalu obfituje w prawdziwe gwiazdy.
 Headlinerem "Ino-Rock Festiwal 2014” będzie grupa IQ. Założony ponad 30 lat temu zespół uważany jest zarówno przez dziennikarzy, jak i fanów za jedną z najbardziej znanych i szanowanych formacji z kręgu rocka neoprogresywnego. Brytyjska grupa  była obok Marillion pionierskim zespołem, który przyczynił się do odrodzenia rocka progresywnego.


Mamy wielkie szczęście, że pierwszy w Polsce koncert brytyjskiego sekstetu Haken odbędzie się właśnie w Inowrocławiu. Dla wielu miłośników progresywnego metalu to Brytyjczycy stanowią obecnie awangardę gatunku. Pomimo krótkiej historii oraz skromnej dyskografii Haken stał się zjawiskiem na progresywnej scenie. Perfekcyjny warsztat muzyczny, niespotykana wirtuozeria cechują tysiące zespołów zainspirowanych karierą i osiągnięciami Dream Theater.


Janis Joplin żyje i mieszka w Gruzji. Do takiego wniosku dojdziecie słuchając Nino Katamadze Muzyczna szamanka, prawdziwy wulkan energii oraz katalizator emocji. Wokalna czarodziejka z głosem, w którym czuć gruziński klimat, aromaty i smaki. Nino Katamadze & Insight Band to oryginalne kompozycje, emocjonalny wokal, nietypowe rozwiązania harmoniczne. Faktura jej śpiewu jest unikalna, aby jej słuchać nie trzeba znać języka gruzińskiego – liryka rozlana między słowami i improwizacja to jak głos niebios swobodny od treści. Mówi się, że Nino śpiewa nie słowa lecz uczucia...

Założona w 1990 bielska kapela Lizard od wielu lat cieszy się sympatią nie tylko polskich fanów rocka progresywnego. Zainspirowani twórczością UK, Emerson Lake & Palmer, a przede wszystkim King Crimson muzycy od wielu lat budują swoją pozycję na polskim rynku muzycznym. Wykonują specyficzną odmianę muzyki, inspirowaną m.in. rockiem progresywnym i art rockiem lat 70. Swoją działalność zespół określa jako „anty-mainstreamowe” działanie.


Pochodząca z Trójmiasta Soma White to grupa propagująca za pomocą dźwięków "pozytywną stronę egzystencji". Obecny skład zespołu ukształtowała się na przełomie roku 2009 i 2010. Wydali zaledwie jeden album, a już zdążyli "namieszać" w krajowym show-biznesie. Członkowie grupy udzielali się wcześniej w kilku projektach zarówno muzycznie, jak i pod kątem realizacji.

Wypada również przypomnieć że w każde niedzielne i świąteczne popołudnie koncertuje w muszli Solankowej Inowrocławska Orkiestra Promenadowa pod dyrekcją znakomitego Marka Czekały oraz nie mniej wspaniali soliści bydgoskiej Opery Nova.

 Piękna i błyskotliwa Emilia Czekała......... Magdalena Król rodem z ......Inowrocławia
 Marcin Naruszewicz w Inowrocławiu czuje się jak w domu..... Magdalena Polkowska i Marcin Naruszewicz wielokrotnie czarowali nas swoimi wspaniałymi głosami.

To tylko niektóre z czekających nas niespodzianek w Inowrocławiu jeszcze w sierpniu, o innych wkrótce.
Warto być w Inowrocławiu i uczestniczyć w takich wydarzeniach, zapraszamy więc serdecznie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!