czwartek, 23 sierpnia 2012

W Inowrocławiu przedłużamy lato

Kończy się lato i w większości kurortów i miejscowości wypoczynkowych kończą się też imprezy kulturalne, muzyczne lub jest ich zdecydowanie mniej. W Inowrocławiu trochę na przekór lato się też powoli już kończy ale wrzesień będzie nadal przepełniony ciekawymi imprezami.Tak więc u nas lato się nie kończy, mamy nadzieję że pogoda również dopisze.
Już w sobotę 1 września zaczyna się TM MUSIC FESTIWAL impreza będąca częścią Targów Młodych.
Na scenie Teatru Letniego wystąpią: Eraser Effect,Nevermind, Black Sun, Cała Góra Barwinków, Koniec Świata i Sofa.

Trwają ostatnie prace kosmetyczne w Tetrze Letnim i jego otoczeniu.
Następnego dnia odbędą się inne atrakcje Targów Młodych: śniadanie na trawie, pokazy tańców m.in. capoeiry, koncerty muzyczne przed Halą Widowiskowo- Sportową, pokazy jazdy na desce i bmx-ie, darmowe skoki na bungee, na hali podziwiać będzie można stoiska ponad 40 wystawców, wspinaczka na ściance i wiele innych ciekawych atrakcji.
7-8 września następne wydarzenie muzyczne sporego formatu Ino- Rock Festiwal
Pierwszego dnia na sali koncertowej im. Ireny Dubiskiej zagra zespół QUIDAM i zaproszeni przez nich goście.Kto  konkretnie jest tajemnicą, mówi się że będą niespodzianki dużego kalibru.
Drugiego dnia już na scenie Teatru Letniego wystąpią; HipiersoniK i Tune z  Polski, Gaspacho z Norwegii, Soen ze Szwecji i legenda space rocka HAWKWIND z Wielkiej Brytanii.
Już następnego dnia 9 września unikalna impreza a skali całego kraju- INOWROCŁAW ŁĄCZY
Podczas niej zawody Nordic Walking rozegrane po raz pierwszy w historii na koronie naszej pięknej tężni.Pokazy ratownictwa straży pożarnej " dawniej i dziś", pokazy zabytkowych aut,dla odważnych- "Totalny odlot" , w środku tężni będzie można wsiąść do ogromnego balonu, wznieść się i podziwiać panoramę Solanek z lotu ptaka.Oprócz tego loteria fantowa i inne niespodzianki.W połowie miesiąca wydarzenie na które czekamy chyba najbardziej III już edycja Inowrocławskiego Festiwalu Światła i Smaku.
Pierwszego dnia przy muszli koncertowej pokazy i warsztaty rzeźbienia w lodzie.
W sobotę : Dzień Światła , a w nim solankowy mapping 3 D i Water Dance Show- pokaz na fasadzie Zakładu Przyrodoleczniczego, występy tancerzy ognia, pokazy artystyczne grupy Multivisual, znanej z popularnego programu telewizyjnego " Mam Talent".
W programie m. in.żonglerka kontaktowa, taniec na trapezie, taniec na szarfie, manipulacje obręczami,buugengami, flow poi, light show.
W niedzielę coś dla podniebienia, Dzień Smaku- a właściwie kuchni włoskiej.
Będzie można kosztować włoskie potrawy, wina, kawy, podziwiać pracę baristy i sommeliera.
Gościem będzie Paolo Cozza.Wieczorem, kino pod gwiazdami- Rzymska opowieść Bernardo Bertolucciego.
Festiwal zawsze przyciąga tysiące widzów i w tym roku zapewne będzie podobnie.
To ogólny zarys imprez do połowy września.Dalsze imprezy i bardziej szczegółowy program przed każdym kolejnym wydarzeniem w kolejnych postach.Jak sami widzicie wrzesień zapowiada się imponująco, ZAPRASZAMY WIĘC DO INOWROCŁAWIA  i bawcie się dobrze.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!