sobota, 11 sierpnia 2012

Przy Świętokrzyskiej

Ulica prowadząca właściwie z centrum miasta do Solanek powinna być piękna, reprezentacyjna jednak na razie jest wprost przeciwnie, możemy się jej wstydzić.Na odcinku od ratusza do Solanek chodniki przypominają szwajcarski ser, z tym że płytki chodnikowe oprócz tego że są dziurawe to jeszcze bardzo nierówne.Między sanatorium Oaza a Urzędem Miasta na terenie byłych ogródków działkowych krajobraz ubarwia dżungla chwastów i dzikich zarośli.Podobno będzie tam kilka bloków mieszkalnych o podwyższonym standardzie ( wcześniej planowano tam apartamentowiec) ale czas mija a żadnych inwestycji i zmian na lepsze nie widać.Szkoda bo ulica prowadzi do Solanek, przebiega obok pięknego stadionu lekkoatletycznego, obok budującego się basenu geotermalnego, Hotelu Park z całym zapleczem, obok dwóch efektownie prezentujących się sanatoriów: Oaza i Energetyk i czas najwyższy aby dostosowała się do otoczenia.Myślę że po ukończeniu wszystkich inwestycji przy tej ulicy, trzeba ją samą doprowadzić do standardów miasta uzdrowiskowego.Wcześniej nawet nie warto bo ciężki sprzęt pracujący na budowach mógłby przyczynić się do jej zniszczenia i inwestycja poszłaby na marne.
Na murze Teatru Letniego powstaje Mural( malowidła z dziejów Inowrocławia), pomysł bardzo fajny którego zresztą bardzo popierałem, podpowiadając nawet tematy do poszczególnych obrazów ale trzeba pomyśleć o niezamalowanych fragmentach muru.Koniecznie muszą być odnowione aby cały ciąg jako tako wyglądał.Strasznie zapuszczony był teren Teatru Letniego na szczęście ostatnio przeprowadzono tam prace porządkowe i odnawiające spowodowane zapewne zbliżającym się terminem rozpoczęcia Ino-Rock Festiwal.
W przyszłości ulice Solankowa i Świętokrzyska powinny być wizytówką i ozdobą Inowrocławia i nadszedł już czas by do tego doprowadzić.Musimy zgodnie wspólnymi siłami dźwignąć to zadanie bez sporów miasto- powiat itp.Rozstrzyganie wszelkich lokalnych spraw i problemów w sądach jest wielkim nieporozumieniem, musimy zrozumieć że to są nasze wspólne interesy, wspólne sprawy i problemy i razem o nich myśleć, szukać kompromisów i rozwiązywać z pożytkiem dla miasta, regionu i mieszkańców.W pobliżu Hotelu Park wyrasta basen geotermalny z ciekawym zapleczem sportowo- rekreacyjnym.Teatr Letni jest odnawiany i porządkowane jego otoczenie gdyż niedługo rusza Ino-Rock Festiwal.Ciekawe obrazy muralu zdobią mur Teatru Letniego lecz co z jego pozostałą częścią?
Wygląda strasznie, szpeci okolicę i trzeba koniecznie ją odnowić. Nie jest to zbyt duży koszt i miasto musi o tym szybko pomyśleć.


Straszny stan chodników i trawników obok nich.


Chaszcze między ratuszem a sanatorium Oaza.

 Odnowiony stadion już jest ozdobą tej części miasta.Całe otoczenie i ulicę Świętokrzyską trzeba w krótkim czasie doprowadzić do podobnego poziomu.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!