czwartek, 12 lipca 2012

Vadim Brodski-Inowrocław Beatles Show

Nie wypada nie zaprosić do Inowrocławia na tak wielkie wydarzenie muzyczne, mam taką nadzieję i wszystko na to wskazuje że takim będzie koncert światowej sławy skrzypka Vadima Brodskiego, a jeśli dodać że zagra on wspólnie z zespołem Baltic Band i kwartetem smyczkowym Pro Arte największe przeboje legendarnej grupy rockowej z Liverpoolu - The Beatles, to mamy tego gwarancję.13 lipca 2012 roku o godzinie 21:00 w muszli koncertowej Parku Solankowego w Inowrocławiu mamy wielką szansę być uczestnikami tego wielkiego widowiska.
Brodski to talent smyczkowy czystej wody, prawdziwy brylant gra od 6 roku życia a mając 11 lat wystąpił już jako solista z Orkiestrą Kijowskiej Filharmonii.W swojej karierze zdobywał pierwsze nagrody wielu najważniejszych międzynarodowych konkursów skrzypcowych.Został tak wysoko oceniony m.in.w Polsce na Konkursie im. Henryka Wieniawskiego w 1977 roku.Swój wielki talent odziedziczył po ojcu Adolfie Brodskim, także znakomitym skrzypku, pierwszym wykonawcy Koncertu Skrzypcowego Piotra Czajkowskiego.Jego nauczycielami były równie wielkie sławy: Olga Parchomienko i David Ojstrach.
Koncertował i nadal koncertuje z wieloma znakomitymi orkiestrami z całego świata.
Filharmonia Petersburska, Filharmonia Moskiewska, London Philharmonic Orchestra, Jerusalem Symphony, New Jersey Symphony, Orchestre de la Suisse z Genewy to tylko niektóre z nich.
Jest w tym gronie również polska Orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Fascynacja twórczością zespołu The Beatles trwa u ukraińskiego wirtuoza już od dawna.Już kilka lat temu nagrał właśnie z naszą Orkiestrą Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jerzego Salwarowskiego płytę The Beatles.Na  płycie znalazły się w skrzypcowych aranżacjach i wirtuozerskim wykonaniu Brodskiego największe hity legendarnej grupy z Liverpoolu.
Vadim Brodski gra na zabytkowym instrumencie Gennaro Gagliano z 1747 roku, jest też jednym z nielicznych skrzypków w historii, który miał zaszczyt zagrać na słynnym instrumencie IL CANNONE GUARNERI DEL GESU, należącym do genialnego wirtuoza skrzypiec  NICCOLO PAGANINIEGO.
Nasz gość od 1985 roku mieszka w Rzymie, jednak często bywa w Polsce. Daje koncerty, nagrywa i występuje w naszej TV.
Główni bohaterowie wieczoru The Beatles to zespół który sprzedał chyba najwięcej płyt w historii, przeszedł do historii Rocka i w ogóle światowej muzyki.Byli Wielkim wydarzeniem światowej muzyki, kultury, zdobyli tysiące, setki tysięcy, w końcu miliony fanów na całym świecie.Świat ogarnęła BEATLEMANIA.
Choć od kwietnia 1970 roku zespół już nie istnieje i dwóch muzyków już nie żyje: John Lennon zamordowany w zamachu, George Harrison pokonany przez raka to ciągle tęsknimy za ich muzyką, za koncertami.Ich płyty ciągle się rozchodzą jak ciepłe bułeczki, biją wszelkie rekordy sprzedaży i tak jest od lat na całym świecie.Hasło The Beatles ciągle elektryzuje fanów we wszystkich zakątkach świata, a ich utwory są nieśmiertelne i choćby dlatego jutro tj. 13 lipca pod muszlą koncertową w Solankach będą zapewne tłumy.Myślę że naprawdę warto, takiej okazji nie możemy przepuścić.
Znowu zabrzmią : YESTERDAY,YELLOW SUBMARINE,SHE LOVES YOU, LOVE ME DO, PLEASE PLEASE ME, ELEANOR RIGBY, TOMORROW NEVER KNOWS, HEY JUDE, I WANT YOU, LUCY IN THE SKY WITH DIAMOND I WIELE INNYCH.Zobaczymy zresztą co nam wielki muzyk zechce zaprezentować.Znowu ujrzymy charakterystyczne sylwetki Paula McCartneya, Johna Lennona, Georga Harrisona i Ringo Starra wielkich muzyków, którzy uporem, ciężką pracą i wielkich talentem zwłaszcza dwójki swych liderów stworzyli niepowtarzalną formację w historii światowej muzyki.


 W niesamowitej scenerii inowrocławskich Solanek przy wieczornych światłach będziemy świadkami wielkiego widowiska, pięknego muzycznego teatru, dynamicznego, przerywanego piskami fanek Wielkiej Legendy.Legendy, która ciągle żyje a jutro będzie tak blisko. Tuż obok, na wyciągnięcie ręki.
Był już Chopin przez jazzmanów grany
Teraz Beatlesów w wykonaniu Brodskiego posłuchamy
Wielkie niezapomniane przeboje rockowe
Spojrzenie czterech chłopców z Liverpoolu smyczkowe
Rozebrzmi zielony amfiteatr pod zachodzącym słońcem
Rytm pałeczek Ringo Starra poderwie do tańca
Ożyją znowu piękne lata sześćdziesiąte
Zaśpiewa i zatańczy John z kolegami
W czwórkę a capella w Solankach przed nami
Skrzypce wielkiego mistrza to wyczarowały
Przyłączyły się kosy, przecież miało być z chórkami
Widownia oszalała, łzy i głośne piski poraziły
Głośne owacje, dawne koncerty wróciły
Jest już atmosfera wielkich sal i stadionów
Czy jesteście zadowoleni wielcy synowie Albionu

2 komentarze:

 1. Gdyby nie sobotni wyjazd do Sejmu, pewnie wpadłabym chociaż na chwilę na ten koncert :)

  //www.goskaino.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postaram się zrobić relację z Koncertu :) Pozdrawiam

   Usuń

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!