wtorek, 31 lipca 2012

Inowrocławska Gala Operowo-Operetkowa

Ledwie przebrzmiały ostatnie dźwięki nocy solannowej a już w dniach 3-5 sierpnia odbędzie się następna ciekawa impreza kulturalna Inowrocławska Gala Operowo- Operetkowa.Stało się to już coroczną tradycją w Inowrocławiu i wielu melomanów nie może się już doczekać pięknej muzyki i śpiewu.
Co czeka nas w tym roku?
W muszli koncertowej naszego parku solankowego, będącą naszą opera , naszym teatrem wielkim czekają nas trzy dni pięknych widowisk, wspaniałej muzyki i śpiewu.
W kilku zdaniach postaram się przedstawić program tegorocznej Gali.
Dzień pierwszy 3 sierpnia godzina 18:00 koncert-" Spotkanie z piosenką filmową"
Wystąpią: Inowrocławska Orkiestra Promenadowa pod dyr. Marka Czekały, który poprowadzi też cały koncert oraz laureaci festiwalu Ciechocińskie Impresje Artystyczne: Daria Barszczyk, Szymon Borowski, Aleksandra Liske, Natalia Smogulewska, Angela Wawrzyk i Milena Wiśniewska.
Tematy filmowe i tytuły konkretnych utworów są niespodzianką i tego dowiemy się podczas tego niezwykle ciekawie zapowiadającego się koncertu.
Drugi dzień 4 sierpnia przyniesie nam wspaniałe mam nadzieje wydarzenie operowe, "Księżniczka Czardasza" znakomitego węgierskiego kompozytora Emmericha (Imre) Kalmana wydaje się to gwarantować.Wystąpią: Sylwia- Małgorzata (mezzosopran), Stasi- Ewa Olszewska( sopran), Edwin- Janusz Ratajczak (tenor), Boni- Tomasz Madej (tenor), Feri- Łukasz Ratajczak (tenor), Inowrocławska Orkiestra Promenadowa pod dyr. Jerzego Wołosiuka, Chór Festiwalowy( przygotowanie chóru- Orlin Bebenow), prowadzenie- Andrzej Zborowski, choreografia- Anna Bebenow.
W ostatnim dniu 5 sierpnia wysłuchamy koncertu " Lekko zwiewnie".
Wystąpią: Magdalena Polkowska ( sopran), Krystian Krzeszowiak (tenor) i Inowrocławska Orkiestra Promenadowa pod dyr. Marka Czekały.
Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 18:00 i wstęp na nie  jest bezpłatny.
Impreza wrosła już na stałe w kulturalny krajobraz Inowrocławia i cieszy się dużym powodzeniem, miejmy nadzieję że dopisze pogoda i to dopełni pełni szczęścia.


Nasza piękna scena, jej urocze otoczenie i generał Sikorski przycupnięty na ławeczce pod platanem i czekający na koncerty.
Po Gali, w kolejne niedziele sierpnia także w muszli o godzinie 16:00 kolejne koncerty dające nam szansę pozostania w kręgu pięknej muzyki i śpiewu.
12 sierpnia, koncert pod tytułem "Wielkie Przeboje Operetkowe"
wystąpi jak zwykle Inowrocławska Orkiestra Promenadowa pod dyr. Marka Czekały.
19 sierpnia- "Koncert z Uśmiechem" i w kolejną niedzielę 26 sierpnia następny koncert " Polskie Echo"
Pięknych doznań na pewno nie zabraknie, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Inowrocławia przed muszlę koncertową naszych Solanek.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!