poniedziałek, 15 lutego 2016

Inowrocławianin Roku 2015 - jeszcze raz Józef Adam Siej

Ruszył kolejny plebiscyt Expressu Inowrocławskiego- "Inowrocławianin Roku 2015", jednym z kandydatów do tego zaszczytnego tytułu jest Józef Adam Siej.
Krótką notkę o kandydacie i sposób głosowania oraz prośbę o głosy samego kandydata zamieszczam powyżej, aby zachęcić wszystkich do głosowania na Józefa pozwolę sobie jeszcze popełnić krótki felieton o tytułowym bohaterze, gdyż na honory zasługuje jak mało kto w tym mieście.
Jako pierwszy w naszym mieście zebrał , opracował i udostępnił kompleksową wiedzę historyczną dotyczącą Inowrocławia.
Założył, prowadzi i ciągle doskonali stronę internetową o dziejach naszego miasta "Inowrocław Moje i Twoje Miasto".
To chyba najlepsze źródło historycznej wiedzy o naszym mieście zgromadzonej w jednej kompleksowej publikacji.
Pełno tam faktów, wydarzeń, dat, nazwisk, dokumentów,fotografii, pozwalających na dość dokładne poznanie dziejów Inowrocławia.
Jego nieodłącznymi atrybutami są aparat fotograficzny i kamera, którymi uwiecznia wszystkie wydarzenia kulturalne i patriotyczne w mieście.
Jest emerytem, ma sporo czasu i jego lwią część poświęca ukochanemu miastu i jego historii.
Oprócz historii miasta i regionu , nieobce są mu wszystkie ważne wydarzenia kulturalne. Przygotowuje z nich znakomite relacje fotograficzne i filmowe i publikuje je na portalach społecznościowych i na swojej stronie internetowej.
Żadne patriotyczne , czy rocznicowe wydarzenie w mieście nie może się obejść bez jego twórczego udziału.


Działa w wielu stowarzyszeniach. Jest członkiem towarzystwa Miłośników Miasta Inowrocławia oraz członkiem zarządu miejscowego oddziału Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego.
Był jednym z inicjatorów i uczestników pierwszej kwesty na renowację zabytkowych grobowców.

Ostatnio szerokim echem w Inowrocławiu i okolicy rozeszła się wieść o powstającym filmie "Makabryczna Noc".  
 Film dokumentuje historię hitlerowskiej zbrodni w inowrocławskim więzieniu z października 1939 roku. Instytut Filmowy Unisławskiego Towarzystwa Historycznego kończy zdjęcia i już niebawem będziemy mieli okazję poznać to tragiczne wydarzenie najpełniej, jak tylko po tylu latach można to było odtworzyć.
Bohater dzisiejszego felietonu wkłada w to przedsięwzięcie wiele serca i sił, jest koordynatorem prac nad filmem i nawet osobiście zagrał w nim więźnia Jana Gierke -ziemianina z Polanowic , który jako pierwszy został zamordowany przez hitlerowców.

Wszędzie gdzie dzieje się coś ciekawego można spotkać Józefa z aparatem, czy kamerą i potem podziwiać wspaniale przygotowane relacje z tych wydarzeń.Historię miasta
fakty mniej lub bardziej znane
Józef przedstawia na swojej stronie
Inowrocław miasto moje i twoje zwanej
robi mnóstwo fotek i filmów wiele
o tym co się w mieście i okolicy dzieje
Inowrocławia jest wielkim miłośnikiem
działa w towarzystwach wielu
szerzy pamięć o powstańcach
sławi naszych bohaterów
niebawem przypomni nam 
makabryczną noc w inowrocławskim więzieniu
pamiętajmy więc o wielkim miasta przyjacielu
czas by wskoczył na piedestał
a nie chował się w głębokim cieniu.


Zawsze możemy liczyć na zaangażowanie Józefa w sprawach miasta, jego historii i kultury, dzięki jego pasji poznajemy dzieje Inowrocławia i regionu, uczestniczymy w wielu wydarzeniach kulturalnych, sprawmy więc by teraz zrewanżować się za to wszystko i GŁOSUJMY  na niego w tym plebiscycie.
Niech wie, że może na nas liczyć!!!!!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!