Już niedługo Ogrody Papieskie przejdą wielką metamorfozę i znacznie wypięknieją.....
Miasto Inowrocław ogłosiło przetarg na budowę
instalacji automatycznego systemu nawadniania oraz wykonanie nowych
nasadzeń w Ogrodach Papieskich na terenie Parku Solankowego.
Inwestycja realizowana będzie w ramach projektu „Zielony
Inowrocław - łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków - II
etap”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Przedsięwzięcie obejmuje wykonanie nowoczesnego systemu
nawadniania oraz kompleksowe zagospodarowanie zieleni. Projekt zakłada
m.in. montaż podziemnej sieci nawadniającej, automatyki sterującej,
czujników wilgotności gleby i deszczu, a także systemów monitorujących
przepływ wody.
W ramach zadania wykonane zostaną również liczne
nasadzenia drzew, krzewów i bylin utrzymanych w biało-żółtej
kolorystyce, nawiązującej do barw papieskich. W ogrodach, łącznie
posadzonych zostanie kilka tysięcy roślin.
Inwestujemy w rozwiązania ekologiczne, które poprawią estetykę Parku Solankowego, pozwolą lepiej gospodarować wodą i zwiększą odporność miejskiej zieleni na skutki zmian klimatu. Ogrody Papieskie zyskają nową jakość i jeszcze bardziej podkreślą wyjątkowy charakter naszego uzdrowiska – podkreśla Prezydent Miasta Inowrocławia Arkadiusz Fajok.
To już jest piękny, zielony zakątek przepełniony spokojem i śpiewem ptaków, a po realizacji tej inwestycji może być prawdziwą perełką naszego Parku Solankowego.