panorama Inowrocławia

panorama Inowrocławia

czwartek, 25 czerwca 2026

Ogrody Papieskie nabiorą blasku....

 

Już niedługo Ogrody Papieskie przejdą wielką metamorfozę i znacznie wypięknieją.....

Miasto Inowrocław ogłosiło przetarg na budowę instalacji automatycznego systemu nawadniania oraz wykonanie nowych nasadzeń w Ogrodach Papieskich na terenie Parku Solankowego.
Inwestycja realizowana będzie w ramach projektu „Zielony Inowrocław - łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków - II etap”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Przedsięwzięcie obejmuje wykonanie nowoczesnego systemu nawadniania oraz kompleksowe zagospodarowanie zieleni. Projekt zakłada m.in. montaż podziemnej sieci nawadniającej, automatyki sterującej, czujników wilgotności gleby i deszczu, a także systemów monitorujących przepływ wody.
W ramach zadania wykonane zostaną również liczne nasadzenia drzew, krzewów i bylin utrzymanych w biało-żółtej kolorystyce, nawiązującej do barw papieskich. W ogrodach, łącznie posadzonych zostanie kilka tysięcy roślin.
Inwestujemy w rozwiązania ekologiczne, które poprawią estetykę Parku Solankowego, pozwolą lepiej gospodarować wodą i zwiększą odporność miejskiej zieleni na skutki zmian klimatu. Ogrody Papieskie zyskają nową jakość i jeszcze bardziej podkreślą wyjątkowy charakter naszego uzdrowiska – podkreśla Prezydent Miasta Inowrocławia Arkadiusz Fajok.

Dodam, że to miejsce może się stać kolejną atrakcją turystyczną w naszym mieście....



















To już jest piękny, zielony zakątek przepełniony spokojem i śpiewem ptaków, a po realizacji tej inwestycji może być prawdziwą perełką naszego Parku Solankowego.







Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!