niedziela, 7 maja 2017

Tęsknimy za ciepłem i słońcem...........spacer po zjawiskowym Inowrocławiu.

Zdopingowany przez zimną aurę, która mocno przyhamowała wegetację roślin postanowiłem dzisiaj zaprosić wszystkich na spacer po zjawiskowym, rozkwieconym Inowrocławiu, takim na jaki czekamy, o którym marzymy i takim jakim w najbliższym czasie się stanie.
Po raz pierwszy od wielu lat egzaminy maturalne nie odbywają się pośród kwitnących kasztanów, z powodu zimna kasztanowce jeszcze nie rozkwitły.Bzy również bardzo nieśmiało zabierają się do pokazania urody swoich kwiatów.

Tęsknię za ciepłem
słońca promieniami
spacerami wśród soczystej zieleni
za zagonami begonii, hortensji
tysiącami kwitnących róż
wierzę, że wkrótce aura się zmieni
błękit nieba ucieszy oko
gwizd kosa napełni serce radością
różem oczarują głogi
wiem, że do nas wrócisz
piękna, ciepła wiosno
bzy i kasztany czekają na sygnał
udekorują aleje i ulice
znowu będzie pięknie i radośnie
na to z ufnością liczę.Dzisiejszy odcinek kronik przenosi nas do najbliższej przyszłości, za kilkanaście dni.....za chwilę, gdy zrobi się ciepło i słonecznie.Póki się to nie stanie warto odbyć ten wirtualny spacer po pięknym, zielonym, rozkwieconym Inowrocławiu.
Jak tylko pogoda pozwoli zapraszam do mojego miasta........
Warto przyjechać, odwiedzić przepiękny Park Solankowy i sycić wszystkie zmysły niesamowitymi wrażeniami.

Dzisiaj też niepowtarzalna okazja pośród chmur, wiatru, deszczu, niepogody, znaleźć się w baśniowym świecie, wszystko dzięki niezwykłym kronikom.
Korzystajcie więc do woli........dzisiaj wielka ilość fotografii pozwoli wszystkim poznać urodę Inowrocławia i choć przez chwilę przebywać pod Tężnią, pośród kwiatów, pospacerować urokliwymi alejkami, poczuć atmosferę pięknej wiosny, nawet lata.......zapraszam.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!