środa, 12 kwietnia 2017

Maj za pasem.....

Maj zbliża się wielkimi krokami, sezon turystyczny już za chwilę w pełni, miasto i park zapełni się tysiącami kuracjuszy, gości, a niestety nie wszystko jest jeszcze dopięte na ostatni guzik.
Pięknie już się prezentują solankowe dywany kwiatowe, ale planowana wymiana kostki na alejkach wokół pawia jeszcze się nie rozpoczęła.
Wkrótce już pierwsze imprezy w Muszli Koncertowej.

Trysnęły już wodą parkowe fontanny, ale te na skwerze Obrońców Inowrocławia i na Rynku czekają na remont i uruchomienie.
Ogrody Kwiatowe są dopiero przygotowywane do wiosennej prezentacji. Te róże jeszcze czekają na odkrycie i przycięcie.
Posadzono też nowe róże w miejsce usuniętych zarażonych chorobami grzybowymi, warto na przyszłość pamiętać o opryskach i odpowiedniej pielęgnacji.

Ogrody Ziołowe jeszcze nie uporządkowane.
Remont Tężni trwa, prace się nieco ślimaczą          ( przynajmniej tak to wygląda) i boję się, że budowlańcy nie zdążą zakończyć prac przed majowymi świętami, jak zapowiadali.

 Jeśli amatorzy inhalacji solankowych zastaną wykopki będą bardzo zawiedzeni...... Parkowe lokale odnowione czekają na gości.
Pracy jeszcze mnóstwo, trzeba monitorować ich tempo i zrobić wszystko by na majowe święta było wszystko gotowe, a goście, kuracjusze, turyści i oczywiście mieszkańcy mogli w pełni korzystać z uroków Parku Solankowego i Tężni.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!