środa, 25 stycznia 2017

Imieniny.........Imieniny


To fotografia mojego autorstwa  " Solankowy zachód słońca"- I Nagroda w Konkursie Fotograficznym "Od Imienin do Imienin".
Żaden ze mnie fotograf, jestem w tej dziedzinie kompletnym amatorem, tym bardziej jest mi miło.
Być może mam intuicję, wrażliwość i tyle.......tym razem to wystarczyło, choć konkurencja była duża, nadesłano mnóstwo prac na konkurs.


Imieniny Inowrocławia obchodzone na pamiątkę pierwszej pisemnej wzmianki o naszym mieście w dokumencie księcia mazowieckiego Leszka Białego, syna Bolesława Kędzierzawego w 1185 roku, dostarczyły przybyłym inowrocławianom wiele wrażeń i doznań.
Była historia miasta, wspaniały koncert, wystawa fotograficzna "Od Imienin do Imienin" i na koniec degustacja wielkiego imieninowego tortu.


Na imprezie pojawiło się wiele znajomych twarzy..........


Na początku uroczystości mieliśmy okazję "liznąć" nieco niesamowitej historii Inowrocławia - Marian Mikołajczak opowiadał o inowrocławskim zamku królewskim.

Młodszy chorąży Krzysztofa Spała – przybliżył nam historię więziennictwa w Inowrocławiu od czasów średniowiecza do dziś.

W końcu nadszedł czas na część rozrywkową Imienin miasta, wspaniały koncert z muzycznymi i wokalnymi fajerwerkami.

Dostarczyli ich niezwykli artyści : Marek Piekarczyk, Małgorzata Ostrowska, Dorota Osińska i Mateusz Ziółko z towarzyszeniem  Inowrocławskiej Orkiestry Symfonicznej "Pro Arte" pod batutą Tomasza Chmiela.


 Może nadszedł czas na jakiś humorystyczny wierszyk.....


W teatrze na Imieninach
jest Piekarczyk 
jest i publika
Ostrowska sie tam wygina
Osińska i Ziółko 
też tam jest
flesze błyskają wokół
widownia
klawo bawi się
historię swą gród przypomina
na zdjęciach 
uroda miasta jest
prezydent wesoła mina
tort znika że aż hej
w Inowrocławiu na Imieninach
zawsze fajnie jest.

można nawet sobie zanucić..........:)Dzisiaj( fot. poniżej) posiłkuję się fotografiami wykonanymi przez moich "kolegów po fachu " ponieważ byłem na imprezie trochę jako gość, trochę jako laureat i tyko troszkę jako kronikarz :) - w pierwszej kolejności Magdalena Pindel.Teraz fotki z portalu "Inianie.pl" z kronikarzem w tle :).


Poniżej kolejne fotografie z portalu ki24.info :)


Na portalu "Inowrocław. info.pl pojawiły się miedzy innymi takie zdjęcia :)


No i w końcu " Gazeta Pomorska", fot. Dominika Fijałkowskiego :).
Wszystkim wspaniałym fotografom dziękuję i pozdrawiam.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!