piątek, 8 kwietnia 2016

Sowa, skrzypce........nowe ozdoby miasta

Już niedługo, w czerwcu pojawią się w centrum miasta Inowrocławia nowe, kwiatowe ozdoby.
Kwiatowe figury przestrzenne przedstawiające skrzypce i sowę ozdobią okolice szkoły muzycznej i kościoła Świętego Krzyża.
Jeśli się spodobają miasto zamówi ich więcej.
Oprócz dywanów kwiatowych, klombów, skwerów,Ogrodów Zapachów, będą to kolejne ozdobniki i atrakcje naszej przestrzeni miejskiej.
Aby zobrazować jak takie figury wyglądają zamieszczam fotografie ( z internetu) kwiatowych atrakcji zbudowanych w innych miastach.
 To już moje fotografie pokazujące w jakiej części miasta staną kwiatowe instalacje.Jeśli ozdoby się spodobają to jedną z następnych pewnie będzie symbol naszych Solanek, wiewiórka.

Powstanie takich wspaniałych figur kwiatowych spowoduje, że jeszcze bardziej polubimy nasze miasto.Urody Inowrocławiowi nie brakuje, ale nie można spocząć na laurach i każda taka inicjatywa, każdy zrealizowany ciekawy projekt jest dobry i pożądany.

 
 
Czekamy na pojawienie się tych kwiatowych figur, prosimy o następne i zapraszamy do naszego pięknego miasta.
Rozpoczęło się już nasadzanie kwiatów na solankowych dywanach kwiatowych, jesienią nasadzono też wiele drzew i krzewów, takich gatunków jak m.in. klon pospolity,grab pospolity, lipa krymska, leszczyna turecka, platan klonolistny, brzoza brodawkowata, kasztanowiec czerwony, żywotnik zachodni, śliwa czerwona, jodła kalifornijska, klon palmowy. hortensja krzewiasta i pnąca, wszystko to powoduje że Inowrocław staje się oazą zieleni i piękna w kujawsko- pomorskim.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!