wtorek, 15 maja 2012

Kryształowy pomysł

Ucieszyły mnie ostatnie wiadomości o możliwym odrodzeniu naszej huty.Istnieje szansa że zakład zacznie produkcję szkła sodowego i kryształów. To świetna wiadomość dla hutników, którzy zostali bez pracy a także i dla innych ludzi którzy mogą ją tam dostać.W wielu turystycznych miejscowościach znajdują się jakieś oryginalne, niepowtarzalne obiekty, eksponaty które każdy chce obejrzeć, dotknąć, zrobić sobie przy nich zdjęcie.W związku z tym wpadłem na genialny ( nie chcę się chwalić, ale tak mi się wydaje) pomysł promocji miasta, a przede wszystkim huty.Jeżeli irański inwestor przejmie hutę, wznowi produkcję możemy już w tej umowie przejęcia zagwarantować wyprodukowanie przez hutę dla miasta wielkiego kryształu, to by był ten niesamowity obiekt. Ale uwaga to dopiero początek pomysłu, kryształ byłby repliką naszej średniowiecznej Ratuszowej Wieży.Myślę że taki np. dwumetrowy kryształ z brązowymi odcieniami przedstawiający nasz najpiękniejszy, niestety nieistniejący zabytek byłby wielkim turystycznym hitem i jednocześnie niesamowitą promocyjną wizytówką huty.Dlatego na realizacji tego pomysłu powinno zależeć i hucie i miastu.
Kryształowa wieża

Jakieś obiekty, eksponaty niepowtarzalne
Zachęcające dorobienia fotografii
Jako tło ciekawe, unikalne
Para Kujawiaków w ludowych strojach
Do chaty tradycji zapraszająca
Wielki kryształ, rekordowy
Uśmiechający się do słońca
Być może wytopiony
W odrodzonej Irenie
Pięknie wyszlifowany
Tak, to dobre marzenie
A gdyby nabrał kształtów
 ratuszowej wieży
To jeszcze ze średniowieczną
historią się zmierzy
Piękny kryształ z brązowymi odcieniami
Przypomni wieżę i przyczyni się do huty reklamy.
***
Wieżo powrócisz?
Może chociaż jako kryształowa ozdoba
Staniesz w parku i o sobie pamięć zachowasz
Pokażesz piękno polskiego gotyku
Na razie tutaj, a może kiedyś na Rynku.

 Piękna kryształowa wieża ratuszowa na pewno doskonale promowała by nasze miasto, przypominała jego historię i byłaby wspaniała reklamą huty.
Nawet jednak wówczas gdy nie uda się ożywić naszej huty powinniśmy zrealizować ten znakomity promocyjny pomysł, choć w tym pierwszym przypadku cieszył by zdecydowanie bardziej i pomagał by reaktywowanej hucie lepiej niż wielkie kampanie reklamowe.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!