wtorek, 8 maja 2012

Jak to robią inni

Dzisiaj kilka przykładów wykorzystania różnych pomysłów i projektów do zwiększenia atrakcyjności miejscowości, regionu i rozwoju turystyki.Nieraz proste ale ciekawe i oryginalne pomysły działają z zaskakującą skutecznością.Proszę spojrzeć i ocenić: to Szymbark na Kaszubach, mała miejscowość ale dużo ciekawych eksponatów i projektów zgromadzonych w jednym miejscu.To tylko początek projektów i pomysłów, inne pojawią się w następnych postach. Warto korzystać z dobrych, sprawdzonych wzorców i nie ma się czego wstydzić.
Dom do " góry nogami "- ciekawy, niestandardowy pomysł przyciąga wielu ludzi.To dom Sybiraka, w Szymbarku w nawiązaniu do historii zesłania wielu Kaszubów na Sybir stworzono takie centrum pamięci i martyrologii zesłańców.Ta część stworzonego skansenu jest przejmująca i robi niesamowite wrażenie.Bydlęce wagony w których wywożono zesłańców i baraki jak w obozach koncentracyjnych.Patriotyczna kapliczka zbudowana z różnych pamiątek z całej Polski.
Inowrocław ma bardzo bogatą męczeńską i bohaterską przeszłość i można by stworzyć takie centrum
upamiętniające takie wydarzenia i ludzi w dziejach miasta.
pokazać naszą regionalną mowę (gwarę), sztukę, wyroby rękodzieła, regionalne przedmioty użytkowe w różnych okresach dziejów naszego miasta i regionu i to wszystko co na Kujawach było piękne, ciekawe i oryginalne. O tablicy z deklaracją pracy i poświęcenia dla miasta i regionu już było, ale to także ciekawy i wartościowy pomysł.
Inny to najdłuższa deska świata, to wymyślili w Szymbarku, u nas też możemy czymś takim zaskoczyć turystów, inwencji nam przecież nie zabraknie.


I zrobiony z niej stół im. Lecha Wałęsy.
U dołu inne ciekawe pomysły turystyczne.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!