środa, 11 stycznia 2012

Kujawskie Koło Łowieckie w Inowrocławiu 1930-1932 r dokumenty rejestracyjne-kolejny unikat

Dzisiaj znowu przedstawiam dokumenty nieznane(przynajmniej nieoglądane od wielu lat i nadal niedostępne). Rzecz dotyczy powstania i rejestracji Kujawskiego Koła Łowieckiego w Inowrocławiu.
Wiele unikalnych dokumentów, w tym statut stowarzyszenia, dokumenty notarialne, nazwiska członków i ich oryginalne podpisy, sprawozdania z zebrań, zapis w rejestrze w Poznańskim Dzienniku Wojewódzkim,ogłoszenia i zapisy z Dziennika Kujawskiego.Może nie jest to bardzo frapująca lektura, ale dla zainteresowanych jest to na pewno wielka sprawa i warto poświęcić kilka minut i przyjrzeć się tym bardzo interesującym dokumentom.Z tego też można się sporo dowiedzieć, zobaczyć oryginalne pieczęcie, odręczne podpisy...z lekkim dreszczykiem, w końcu to kawał naszej historii.
Kwit na zamówienie prenumeraty Dziennika Kujawskiego- coś dla pocztowców.
A to reklama wypożyczalni książek Stefana Knasta wielkiego patrioty, który nawet Niemców próbował uczyć polskiego ( wydał specjalny podręcznik).
Dziennik Kujawski reklamuje się nie gorzej niż dzisiejsze dzienniki.
Coś kulturalnego z dużym wydźwiękiem patriotycznym.
Przykładowe ogłoszenia.
I oferta na przyjemny wieczór ( do dobrej kolacji ) z Kujawskiej Wytwórni Win.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!