wtorek, 1 marca 2016

Inowrocławska ofensywa w drogi i komunikację

W ostatnim czasie powiało sporym optymizmem w tematach budowy dróg, remontów innych, komunikacji miejskiej i nie tylko miejskiej.
Wspólne plany miasta Inowrocław z zarządem województwa, Gminą Inowrocław, PKP i innymi podmiotami,  jeśli uda się zrealizować doprowadzą do rozwoju miasta i regionu i znacznie poprawią komfort życia mieszkańców.
Kiepski stan dróg i słabości komunikacyjne doskwierają nam przez lata, utrudniają życie i najwyższy czas by to zmienić.
Co roku miasto, gmina i powiat sprawiają nam radość oddając do użytku po remoncie kolejne odcinki dróg, ulic, budując nowe chodniki, ścieżki rowerowe, parkingi.
Bardzo ułatwia to nam życie i zwiększa jego komfort, ale potrzeby są olbrzymie i ciągle nasze drogi i komunikacja pozostawiają wiele do życzenia.
W najbliższym czasie zanosi się jednak na prawdziwą rewolucję i gwałtowne zmiany na lepsze w tematyce poprawy stanu naszych ulic, dróg i komunikacji, w ogólnym pojęciu tego słowa.
Dobiega końca remont inowrocławskiego dworca kolejowego, a w ostatnim czasie pojawiła się koncepcja remontu i przebudowy ulicy Magazynowej w pobliżu dworca.
Mają tam powstać dwa duże parkingi, jeden dla potrzeb przyjeżdżających na dworzec kolejowy i drugi w pobliżu Parku Solankowego, dla turystów.
Do tej pory brak dużego parkingu w okolicy Solanek bardzo doskwiera zarówno mieszkańcom jak i turystom.
Ulicę z budynkiem dworca ma połączyć tunel, to odświeżenie dawnego, skądinąd znakomitego pomysłu, który po wielu latach przy pomocy marszałka województwa i funduszy unijnych uda się może w końcu zrealizować.
Oprócz tego oczywiście modernizacja jezdni, chodników, budowa ścieżki rowerowej, nasadzenie zieleni, to wszystko sprawi, że ta część miasta aktualnie strasząca swym wyglądem stanie się ładna i funkcjonalna.
Zaplanowany projekt realizowany będzie w ramach BIT-City II i układu drogowego województwa.
BIT-City II to drugi etap rozbudowy i usprawnień komunikacyjnych między miastami prezydenckimi województwa kujawsko-pomorskiego.
W ramach tego samego projektu BIT- City II planowany jest również dalszy zakup ekologicznych autobusów, elektronicznych tablic przystankowych, wdrożenie automatycznej sprzedaży biletów.Do 2020 roku dzięki funduszom unijnym kompleksowo zostanie odnowionych dziewięć kolejnych ulic miejskich w dzielnicach Stare Miasto i Mątwy.
W pobliżu zrewitalizowanego wcześniej centrum miasta nową szatę zyskają ulice: Wałowa, Plebanka, Przypadek, Młyńska i Poprzeczna, natomiast w Mątwach będą to ulice: Kwiatowa, Piękna, Słoneczna i Spokojna.
Nazwy mątewskich ulic przywołują wiele pozytywnych skojarzeń i teraz powstała szansa by wyglądały tak ładnie jak się nazywają.
Ulice Starego Miasta są zaniedbane, o bardzo zniszczonej nawierzchni, dziurawych chodnikach i gruntowny remont również im się bardzo przyda, tym bardziej że oprócz nowych nawierzchni trakty zyskają także nowe instalacje kanalizacji deszczowej, sanitarnej oraz nowe oświetlenie.


 Ulica Wałowa.......


 Zrewitalizowany Plac Klasztorny.

 Ulica Plebanka.

 Ulica Przypadek, w pobliżu starego targowiska i kościoła pw. Zwiastowania NMP.

Oczywiście  mega inwestycją komunikacyjną jest budowana, ciężko przez lata wywalczona obwodnica Inowrocławia, która po uruchomieniu wyprowadzi ruch tranzytowy poza granice miasta.
Ale to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości, współpraca miasta z gminą zaowocowała nowym, śmiałym projektem komunikacyjnym.
Na terenach granicznych między miastem, gminą powstanie tzw. "mała obwodnica" ułatwiająca dojazd do terenów inwestycyjnych obu podmiotów.
W ramach tej inwestycji wyremontowana zostanie "księżycowa" ulica Długa, wszystko pod warunkiem, że projekt zostanie zatwierdzony przez Marszałka Województwa i przekazane zostaną na ten cel fundusze unijne.
Szanse na wykonanie tych wszystkich projektów są bardzo duże i było by wspaniale dla miasta i regionu gdyby udało się to zrealizować.
Trzymamy kciuki za powodzenie tych inwestycji i czekamy na szybkie super zmiany komunikacyjno- drogowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!