niedziela, 4 października 2015

Tuż pod nosem........

Dzisiaj krótki spacer po obrzeżach osiedla Rąbin, okolice alei 800-lecia Inowrocławia, Kauli , stacji kolejowej Inowrocław Rąbinek i nieużytków między aleją , a Rąbinkiem.


Kaula, ogarnięte nadbrzeża, alejki wokół, zieleń, tylko nad samym lustrem wody i w wodzie nieco dzika. Lustro wody zdobi fontanna. Nie brakuje kaczek i innego ptactwa. W pobliżu popularne inowrocławskie kino "Kinomax".


 Kościół pw. Chrystusa Miłosiernego i piękne róże w jego otoczeniu.
Po drugiej stronie alei 800-lecia Inowrocławia nieużytki, niezagospodarowane tereny, aż do torów kolejowych i stacji Inowrocław rąbinek.

 W trawie i zaroślach można spotkać bażanty.

 Bloki mieszkalne tuż, tuż......
 Tętniąca niegdyś życiem stacja Inowrocław Rąbinek, dzisiaj całkowicie opustoszała.


 Pusta tablica, nie zatrzymują się już żadne pociągi osobowe, a przecież tuż obok największe inowrocławskie osiedle mieszkaniowe.
Może warto by odnowić dworzec, przystosować do zatrzymywania się pociągów dalekobieżnych omijających Inowrocław Główny, można by również uruchomić komunikację szynobusów na trasie Rąbinek- dworzec główny i z powrotem.
Będą przebudowane tory, rozjazdy, wię można by i odnowić ten dworzec.
Jego otoczenie wygląda jak na prowincji, gdzieś w krajach trzeciego świata i chyba najwyższy czas to zmienić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!