wtorek, 18 sierpnia 2015

Kolej w kujawsko- pomorskiem podnosi się z kolan

Ostatnio w naszym województwie oprócz wielu korzystnych zmian w miejskich krajobrazach można dostrzec dość dynamiczne zmiany na kolei: powoli zmienia się tabor na nowy, nowocześniejszy, poprawiła się jakość torów i torowisk i w końcu nadszedł też czas na zmianę wizerunku dworców kolejowych.


Trwa rewitalizacja zabytkowego dworca w Bydgoszczy, tymczasem budynek przy ulicy Zygmunta Augusta zburzono i rozpoczęto budowę nowego dworca.
Wyrósł w imponującym tempie i do końca roku inwestycja ma zostać ukończona.

 Na załączonych fotografiach aktualny stan jednej z najważniejszych bydgoskich inwestycji. U nas w Inowrocławiu również trwa remont i przebudowa dworca kolejowego.
 Tak ma wyglądać budynek dworca po przebudowie.
 Oprócz remontu i odnowy budynek odzyska historyczny wygląd.Trwają zaawansowane prace, zgodnie z harmonogramem remont ma się zakończyć do końca października tego roku, inwestycja obejmuje również plac i ulicę przed dworcem, parking i przystanki autobusowe.
Istnieje szansa , że w późniejszym terminie powstanie tunel podziemny z dworca do ulicy Magazynowej i tam duży parking, jeśli uda się pozyskać na ten cel wsparcie unijne, w ten sposób udało by się zrealizować  jeden z dawnych miejskich projektów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!