sobota, 8 września 2012

Co się dzieje na budowie pijalni wód mineralnych ?
Trwa budowa kompleksu pijalni wód mineralnych z palmiarnią i chatą tradycji kujawskich, już nie możemy się doczekać. Mam wiele pomysłów co do wyposażenia tego obiektu i jego otoczenia.Pisałem już o tym wiele razy, proponowałem ich wykorzystanie i mam dużą nadzieję że choć część z nich ujrzy światło dzienne.Zewnętrznie będzie się ten kompleks prezentował dość efektownie i mam nadzieję że w jego wnętrzu nie będzie gorzej.
Roboty budowlane mają się zakończyć już w tym roku a w pierwszym kwartale przyszłego obiekt ma zostać udostępniony mieszkańcom, kuracjuszom i turystom.

Roboty idą pełną parą i jak tylko pogoda dopisze nie powinno być kłopotów z dotrzymaniem terminów
Efekt końcowy przy odpowiednim wyposażeniu i zaprojektowaniu wokół pięknej zieleni może być piorunujący.Latem leżakowanie na tarasie, zimą pobyt w palmiarni, przez cały rok atrakcje chaty kujawskiej i zdrowotna woda mogą być niezłym magnesem przyciągającym amatorów takiego wypoczynku i kuracji.
Przypominam niektóre pomysły związane z tą inwestycją: iluminowana aleja platanowa prowadząca do pijalni, para kujawiaków (manekiny) w ludowych strojach zapraszająca do obiektu, izba gwary kujawskiej, kryształowa replika naszej średniowiecznej wieży ratuszowej, inowrocławskie zabytki istniejące i te których nie ma wyrzeźbione w soli i pokazane w chacie, zbiory przedmiotów użytkowych i wyrobów artystycznych z Kujaw na przestrzeni dziejów, może jeszcze zaproponować gościom potrawy kujawskie, nasza tradycyjna kuchnia jest przecież nie do pogardzenia. Amatorów dobrego jadła nigdy nie brakuje.To wszystko uczyni to miejsce niezwykle atrakcyjnym i godnym odwiedzenia.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!