poniedziałek, 25 stycznia 2016

Człowiek Roku 2015 - Józef Adam Siej

Dzisiaj dość nietypowy post, ale tylko pozornie bo to co tutaj napiszę i pokażę ma wiele wspólnego z kulturą oraz dziejami i historią Inowrocławia, a ta tematyka zajmuje poczesne miejsce w moich kronikach.
Ogłoszono jak co roku plebiscyt na Człowieka Roku, wytypowano już kandydatów do tego tytułu i ponieważ mam świadomość tytanicznej pracy i osiągnięć jednego z nich, chciałbym przedstawić szerzej jego sylwetkę i przyczynić się do zwycięstwa w tej rywalizacji, bo zasługuje na to jak mało kto.

Myślę o Józefie Adamie Sieju, a kto zacz w kilku następnych zdaniach.
Jako pierwszy w naszym mieście zebrał , opracował i udostępnił kompleksową wiedzę historyczną dotyczącą Inowrocławia.
Założył, prowadzi i ciągle doskonali stronę internetową o dziejach naszego miasta "Inowrocław Moje i Twoje Miasto".
Pełno tam faktów, wydarzeń, dat, nazwisk, dokumentów,fotografii, pozwalających na dość dokładne poznanie dziejów Inowrocławia.
Jego nieodłącznymi atrybutami są aparat fotograficzny i kamera, którymi uwiecznia wszystkie wydarzenia kulturalne i patriotyczne w mieście.
Jest emerytem, ma sporo czasu i jego lwią część poświęca ukochanemu miastu i jego historii.


Historię miasta
fakty mniej lub bardziej znane
Józef przedstawia na swojej stronie
Inowrocław miasto moje i twoje zwanej
robi mnóstwo fotek i filmów wiele
o tym co się w mieście i okolicy dzieje
Inowrocławia jest wielkim miłośnikiem
działa w towarzystwach wielu
szerzy pamięć o powstańcach
sławi naszych bohaterów
niebawem przypomni nam 
makabryczną noc w inowrocławskim więzieniu
pamiętajmy więc o wielkim miasta przyjacielu
czas by wskoczył na piedestał
a nie chował się w głębokim cieniu.


Działa w wielu stowarzyszeniach. Jest członkiem towarzystwa Miłośników Miasta Inowrocławia oraz członkiem zarządu miejscowego oddziału Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego.
Był jednym z inicjatorów i uczestników pierwszej kwesty na renowację zabytkowych grobowców.
Ostatnio szerokim echem w Inowrocławiu i okolicy rozeszła się wieść o powstającym filmie "Makabryczna Noc". Film dokumentuje historię hitlerowskiej zbrodni w inowrocławskim więzieniu z października 1939 roku. Instytut Filmowy Unisławskiego Towarzystwa Historycznego kończy zdjęcia i już niebawem będziemy mieli okazję poznać to tragiczne wydarzenie najpełniej, jak tylko po tylu latach można to było odtworzyć.
Bohater dzisiejszego felietonu wkłada w to przedsięwzięcie wiele serca i sił, jest koordynatorem prac nad filmem i nawet osobiście zagrał w nim więźnia Jana Gierke -ziemianina z Polanowic , który został jako pierwszy został zamordowany przez hitlerowców.
W jaki sposób głosować, oddaję głos kandydatowi:

WYBIERAMY CZŁOWIEKA ROKU 2015.
Kilkanaście dni temu zgłoszono moją kandydaturę w plebiscycie Gazety Pomorskiej - "Człowiek roku 2015". Bardzo się ucieszyłem, że doceniono moją wyłącznie społeczną działalność w promowaniu historii mojego i Waszego Inowrocławia, którą od kilku lat przedstawiam na mojej stronie internetowej www.inowroclawfakty.pl.
Proszę więc serdecznie wszystkich moich znajomych na FB i ich znajomych, rodzinę oraz pozostałe osoby, aby na mnie zagłosowały.
Z góry bardzo dziękuję.
Głosowanie w pierwszym etapie trwa od 25 stycznia do 8 lutego 2016 roku. Głosować można poprzez wysłanie SMS-a o treści: INO.1 na numer 72355 (5 głosów za SMS, ilość SMS-ów nie ograniczona), lub poprzez klikanie na stronie Gazety Pomorskiej (link podaje na końcu informacji). To głosowanie można wykonać poprzez rejestrację na stronie Gazety Pomorskiej lub poprzez swój profil na FB (najłatwiej to wykonać). Dziennie, poprzez swój profil na FB można w odstępie 2 minut oddać na mnie 5 głosów.

 http://www.pomorska.pl/…/jozef-siej,31937,1507911,t,id,kid.…
Na pewno warto zagłosować na tego człowieka, za jego pasję, mozolną pracę i oddanie dla Inowrocławia i jego mieszkańców, dlatego gorąco do tego zachęcam. 
Fot, z profilu Fb Józefa Adama Sieja.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!