sobota, 14 grudnia 2013

Irena !!!!! Irena!!!!!!!!!!!

Na koniec roku w Inowrocławiu miła niespodzianka: taka mikołajkowo-świąteczna, benefis Ireny Santor, znakomitej polskiej piosenkarki, zdobywczyni niezliczonych nagród na festiwalach, niekwestionowanej gwiazdy estrady.
Żadne słowa określające wielkość tej artystki nie są przesadą, wystarczy zresztą posłuchać choć kilku z około 1000 piosenek, które wykonywała i zostały nagrane na płytach, czy albumach.
W poniedziałek, 16 grudnia o godzinie 19 ta Wielka Dama polskiej sceny wystąpi w inowrocławskim teatrze.
Benefisowy koncert artystki pod tytułem "Tych lat nie odda nikt"poprowadzi popularna dziennikarka muzyczna Maria Szabłowska i znakomity piosenkarz Zbigniew Wodecki.
Wśród gości uczestników koncertu znajdzie się wiele znanych postaci sceny muzycznej zaproszonych przez Panią Irenę.
Kierownictwo muzyczne tego wydarzenia sprawować będzie inna znakomitość  Krzysztof Herdzin, a akompaniować będzie "Pro Arte".
Nie chcę tutaj przytaczać życiorysu Ireny Santor, ani wyliczać wszystkich jej nagród i wyróżnień, to łatwo sobie można sprawdzić wpisując odpowiednie hasła w google.
Ciągle jednak podśpiewuję sobie fragmenty jej piosenek i pamiętam występy niemal w każdym wydaniu telewizyjnego "Koncertu Życzeń" , a to było wyrazem wielkiej popularności.
Wspaniałe wykonania: Tych lat nie odda nikt, Walc Embarras, Walczyk na cztery ręce, Powrócisz tu, Idzie miłość, Może już jutro, Serce, Maleńki znak, Wiem że to miłość, Zakochani czekają na maj, Dwoje ludzi z marzeń, Już nie ma dzikich plaż, Każda miłość jest pierwsza, Maleńki znak, Małe mieszkanko na Mariensztacie, Pójdę na Stare Miasto, Tych lat nie odda nikt, Żyje się raz i wiele, wiele innych przeszło do historii polskiej piosenki.
Myślę że to wielki zaszczyt dla Inowrocławia gościć i podziwiać Irenę Santor.
Powrócisz tu
jak w telewizyjnych koncertach życzeń
zatańczysz walca na deskach teatru
wtórować będzie trębacz długowłosy
oraz inne ciekawe głosy
Zbigniewa Herdzina zespół zagra melodie piękne
Pro Arte swój artyzm doda chętnie
Maria Szablewska benefis poprowadzi
wcześniej swojego dęba w Solankach zasadzisz
w Alei Gwiazd przybędzie tablica
uwieczni głos co nas zachwycał.

 Benefis odbędzie się w przepięknym Inowrocławskim Teatrze Miejskim, dla tych wszystkich którzy nie będą mogli być na nim osobiście kolejna niespodzianka; koncert zostanie zarejestrowany przez TVP 1 i odtworzony 28 grudnia, w sobotę o godzinie 17:25.
Wszyscy więc będą mogli to przeżyć i nadarzy się okazja do kolejnej promocji naszego miasta.
Znakomitym pomysłem było by organizowanie w Inowrocławiu  takich benefisów innych znanych polskich artystów wzorem transmitowanych przez telewizję wspaniałych krakowskich wydarzeń artystycznych prowadzonych przez Krzysztofa Jasińskiego.
Tych lat nie zapomnimy
tych piosenek, festiwali
tej damy tańczącej na scenie
choć czas płynie nieubłaganie
nie zabraknie tych co Irenę
będą zawsze kochali
solankowy dąb będzie przypominał 
po latach jej piosenki
W pobliskich sanatoriach
nieraz zabrzmią ich dźwięki.

Jeżeli pozwoli pogoda( a wszystko wskazuje że tak) to Pani Irena posadzi swojego dęba w Solankowej Alei Gwiazd w poniedziałek około godziny 11.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!