sobota, 1 grudnia 2012

Przybywajcie do wód.Pierwsza pijalnia wód mineralnych już otwarta.

W piątek 3o listopada w kompleksie Sanatorium " Przy Tężni" otwarto pierwszą po kilkudziesięciu latach pijalnię wód mineralnych w inowrocławskim Parku Solankowym.Pijalnia jest mała, kameralna ale urocza. Wystrój wnętrza stylizowany na okres międzywojenny co doskonale harmonizuję z dawną zabudową Solanek.Wkrótce w nowym roku otworzy swoje podwoje druga, duża pijalnia w imponującym kompleksie z palmiarnią i Chatą Tradycji Kujawskich.O tej inwestycji napiszę więcej w jednym z kolejnych postów, dzisiaj skupmy swoją uwagę na nowo otwartym obiekcie.
Dużo już pisałem o wspaniałych pomysłach i projektach wykorzystanych do zupełnej zmiany wizerunku Sanatorium "Przy Tężni", na lepszy oczywiście.W krótkim czasie budynki, wyposażenie, całe otoczenie sanatorium zmieniło się niesamowicie i sam wygląd ma wielką siłę promocyjną i zachęca, a wręcz narzuca gościom skorzystanie ze swej oferty.To jest bardzo dobry kierunek i takie właśnie zmiany powinny zachodzić w Solankach i całym naszym mieście.


Pijalnia oprócz możliwości raczenia się wieloma zdrowymi wodami z różnych polskich uzdrowisk, a także naszego źródła "Jadwiga", służyć będzie wieczorami jako kawiarenka, miejsce spotkań także tanecznych przy muzyce na żywo.Pijalnia doskonale się wpisuje we wcześniej zrealizowane inwestycje tego sanatorium; jak kompleksowy remont budynków, nowoczesne ich wyposażenie,oddanie basenu solankowego z wodą podgrzewaną między innymi przez baterie słoneczne, jacuzzi,piękna zieleń wokół budynków, rzeźby, grill, miejsca do leżakowania, pawilon biesiadny i inne.
Przyjeżdżajcie do wód
Tyle się tu zmieniło
Mineralne wody i tężnie
Czego tu nie leczą
Prawie wszystko, jakby nie było
Ciągle się zdarza jakiś cud
Gdy zagra muzyka ruszają w tany
Chorzy panowie i starsze damy
Zdrowieją, młodnieją wszyscy przybysze
Cuda, cuda w Solankach
Ciągle to słyszę.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!