niedziela, 17 maja 2015

Jak można wykorzystać taką wieżę

O potencjale starej wieży ciśnień w pobliżu Solanek pisałem już wiele, ale ponieważ nic się nie zmieniło to warto jeszcze parę słów na ten temat napisać.
Cóż można by zrobić z taką wieżą, która stoi w niezwykle atrakcyjnym miejscu, na skraju Parku Solankowego, w pobliżu Tężni, Ogrodów Zapachowych, toru rowerowego, oczka wodnego i plaży na terenach Nowego Parku?
Wysokość wieży i jej położenie predysponuje wykorzystanie jej jako wieży widokowej, oprócz tej funkcji obiekt mógłby mieścić galerie sztuki, fotografii, wystawy nawiązujące do historii Inowrocławia i Kujaw, mogła by tam znaleźć lokalizację jakaś przyjemna kawiarenka.
W związku z pomysłem utworzenia linii zabytkowej kolejki łączącej Inowrocław z Kruszwicą w wieży mogła by się mieścić stacyjka takiej kolejki- "Solanki".
Po odpowiednim remoncie i przebudowie można by połączyć te wszystkie funkcje i nadać temu historycznemu budynkowi jakiś super atrakcyjny wygląd.

Cudowne widoki z takiej wieży
stacja zabytkowej kolejki
stylowa kafejka
można w to uwierzyć
galeria sztuki
historyczne wystawy
przyjemna i ciekawa miejscówka
o lepszej trudno marzyć.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!