sobota, 16 marca 2013

Wiosenne niespodzianki i ogrom pracy do wykonania
W pobliżu Hotelu Park pojawił się nowy, ciekawy obiekt- to basen geotermalny wraz z powstającym zapleczem sportowo- rekreacyjnym.
Boiska do streetballa, siatkówki plażowej wraz z oświetleniem w sąsiedztwie basenu w trakcie urządzania.Również wiosną zostanie otwarty piękny kompleks pijalni wód mineralnych z palmiarnią i Chatą Kujawską.
 Ostatnio aura raczy nas raczej zimowymi widokami.

 Może w końcu ruszy również budowa mającego powstać w pobliżu pijalni wód mineralnych pensjonatu ze Spa.
Otoczenie wymaga jednak jeszcze sporo pracy aby dostosowało się wyglądem do nowych obiektów.

Taras przy Restauracji "Nad Stawkiem" otrzyma zadaszenie- prace jak widać już trwają i wiosną daszek będzie chronił już gości przed deszczem czy też palącym słońcem.

Na niezagospodarowanych przestrzeniach Nowych Solanek powstaną pewnie nowe obiekty- podobno park optyki, choć mnie osobiście marzyło by się stworzenie miniatury średniowiecznego inowrocławskiego grodu.Ożyją znowu Ogrody kolorów i Zapachów, tam też czeka ogrodników sporo pracy z usuwaniem liści zabezpieczających kwitowe krzewy jak i pielęgnacją roślin.

Także wiosną trzeba uzupełnić drzewa i krzewy, które nie przetrwały zimy w drzewostanie Nowych Solanek.Umowa z wykonawcą zieleni na tym terenie gwarantuję to miastu i trzeba po prostu to wyegzekwować.
Może w końcu prywatny inwestor ruszy z budową sanatorium, SPA, czy też innego obiektu na nabytym już dawno gruncie, podobno w końcu są na to szanse.


Uzupełnianie szkód po wandalach, tych niestety nigdy nie brakuje. Tu widoczne dziury po notorycznie wydłubywanych kamieniach z nabrzeża oczka wodnego.

Wiadomo że po zimie trzeba także uzupełnić tarniną powstałe w tężniach dziury.


Poza tym czeka ogrodników mnóstwo nasadzeń kwiatów oraz prace typowo porządkowe jak to na wiosnę grabienie, sprzątanie, wywożenie śmieci itp.
Szanujmy tą pracę, dbajmy o porządek w mieście i parku, to nasze wielkie bogactwo.
Także na wiosnę oczekujemy dalszych postępów przy remoncie najpiękniejszego niegdyś obiektu w Parku Solankowym, może w końcu uda się go przywrócić do historycznej świetności.
Warto by pomyśleć o stałej iluminacji tego obiektu, jest po prostu do tego stworzony.

 Na wiosnę czeka też remont widowni Teatru Letniego. Nowe ławeczki, zieleń mają stworzyć estetyczny wizerunek tego obiektu.


To widoczki z ubiegłorocznych wiosennych prac porządkowych w parku.
To tylko niektóre z wydarzeń i prac które czekają nas na wiosnę, to pokazuje jaki to będzie bogaty okres
Najważniejsze jednak wydarzenia będą należały do natury: zieleń, kwiaty, ptaki i znowu można będzie spotkać nasze wiewiórki.

1 komentarz:

  1. Excellent blog here! Also your website loads up fast! What host are you using?
    Can I get your affiliate link to your host? I wish my site loaded up as quickly as yours lol

    my web-site DonnellXShula

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za opinie! Zachęcam do zapoznania się z pozostałą zawartością strony oraz dyskusji na poruszane tematy. Zapraszam ponownie!